16.7 C

Pobjeda Međimurja na gostovanju kod mađarskog Heviza

Nakon dvije odgođene utakmice zbog lošeg vremena i zaleđenih terena protiv Varaždina i Bednje Međimurje je odigralo konačno utakmicu.

Po lijepom gotovo proljetnom vremenu bili su gosti kod tradicionalnog protivnika na zimskim pripremama mađarskog ligaša Heviza. Na igralištu s umjetnom travom Međimurje je dominiralo cijelim tijekom susreta i zabilježilo pobjedu 2:0.

Trener Kristić zbog ozljeda nije mogao računati na Malenovića i Ikića, kao i viroznog Marića.
U prvom poluvremenu koje je završilo bez golova Međimurje je nastupilo u slijedećem sastavu: Galoši, Pajić, Režić, Novoselec, Brcković, Hranilović, Zanjko, Tkalčić, Marcijuš, Patafta, Munivrana.

Unatoč terenskoj nadmoći u prvom dijelu čakovečki igrači nisu uspjeli zabiti, a najbliži pogotku bili su Patafta , Režić i Munivrana.

U drugom dijelu u igru su ušli Nemec, Branilović, Pušić, Ptiček, Jakšić, Rališ i Farkaš.
Međimurje je nastavilo s dominacijom, a prvi se u strijelce upisao Ptiček u 65. minuti nakon ubačaja Pajića. Nekoliko minuta kasnije nakon centaršuta Trojaka najprisebniji je bio mladi Rališ koji zabija za konačnih 2:0.

Slijedeći tjedan NK Međimurje sudjeluje na turniru u zagrebačkoj Dubravi, a prvu utakmicu igra u utorak 5. veljače protiv Zagorca iz Krapine. (md)