Pioniri i kadeti s dvije pobjede osigurali prvoligaški status

Nakon odigranog posljednjeg kola 1. HNL, pionire i kadete NK Međimurje čekale su dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi, a protivnik je bila ekipa Bjelovara.

Utakmice su se igrale na neutralnom terenu u Ludbregu, a prvi su na njega izašli kadeti trenera Damira Lepena Juraka i s uvjerljivih 5:0 svladali svog protivnika. Već na poluvrijeme otišli su s dva gola prednosti pogotcima Nika Ivančića i Petra Ratajca, a u drugom poluvijemenu pobjedu su potvrdili pogotkom Matije Mendelskoga i s još dva gola Ivančića koji je njima kompletirao hattrick.

Nakon njih na teren su izašli pioniri trenera Maria Šarića koji su još uvjerljivije s visokih 8:0 svladali vršnjaka iz Bjelovara. Na poluvrijeme su otišli s 3:0, a u drugom poluvrijemenu postigli su još pet pogodaka i visokom pobjedom potvrdili da zaslužuju igrati u 1.HNL. Strijelci su bili Sven Lesjak 2X, Mateo Tomašić 2X, Andrej Kos 2X, Borna Sabolčec i Marko Mlakar.