11.7 C

Osijek poražen od favorizirane Murse

MOK MURSA OSIJEK – OKM CENTROMETAL 3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

Centrometal: Šućur, Krstanović, Lučić, Juras, Martinko, Novak, Peterlin, Jengić, Zelenika, Radoš, Vuk (trener Novak)

Osječka Murska trenutno je najbolja hrvatska momčad. Ekipa sa puno stranaca u ekipi (iz Brazila, Venecuele, Ukrajine) još nije izgubila niti jednu utakmici u ligi i bila je veliki favorit u zadnjoj utakmici polusezone. Bolje su Osječani ušli u utakmicu. Poveli su sa 10:4. Nakon toga glatko su set priveli kraju sa 25:16.

U drugom setu Centrometal je vodio do 6:5. Osječani preokrenuli, sredinom seta otišli na plus pet i to opet održavali do 25:21. Treći set bio je sasvim izjednačen. Centrometal je poveo 19:18. Tada na scenu stupa sudac Ramić. Prvo poklanja poen Osječanima, logičan prigovor Međimuraca pretvara kartonom u još jedan poen. Zanimljivo da ga uopće nije zanimalo to što je Lyzanets priznao da je dirao loptu. Vratio se Centrometal na 23:23. Novak je tada promašio servis. U idućem napadu Viloria je izblokirao Peterlina za kraj susreta.

Centrometal je sa osam pobjeda i tri poraza polusezonu završio na dobrom četvrtom mjestu. Prvenstvo se nastavlja 21. siječnja.