7.1 C

Nogometašice Međimurja prvakinje 2. lige, u derbiju bolje od Koprivnice

Posljednje kolo 2. HNLŽ Skupine B odlučilo je tko će biti prvak i ići u kvalifikacije za ulazak u 1.HNLŽ.

Na igralištu u Herešinu domaće nogometašice Koprivnice, u derbiju prvenstva s bodom prednosti dočekale su gošće iz Čakovca.

Pred oko 200 gledatelja u nervoznoj igri Međimurje je povelo u 18. minuti pogotkom japanske igračice Yoshida Saki, te se rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

U nastavku igračice Koprivnice nastoje poravnati, međutim sve nade su im srušene u 60. minuti kada Kaja Županić pogađa za 0:2. K tome od 69. minute domaće cure igraju s deset igračica, jer je zbog drugog žutog kartona isključena Doroteja Bojko. No deset minuta kasnije omjer snaga je izjednačen, jer jer teren zbog dva žuta kartona morala napustiti nogometašica Međimurja GUERRA Naomie Amanda.

Konačnu potvrdu dobre igre Međimurja u 87. minuti zaključila je Andreja Fot, koja je postigla gol za konačnih 0:3.

U svakom slučaju zaslužena pobjeda nogometašica trenera Hrvoja Goričanca, koje sada čekaju kvalifikacijski susreti s Goricom za plasman u najviši rang ženskog nogometa. Čestitamo!