10.6 C
Ponedjeljak, 4 ožujka, 2024

Na krilima Matea Hozjana rukometaši Čakovca u derbiju visoko slavili protiv Bjelovara

Visokom pobjedom 38:22 nad bivšim Premijerligašem Bjelovarom u derbiju odigranom u Čakovcu, pred prepunom dvoranom Graditeljske škole, naši rukometaši im sada bježe 5 bodova.

Gosti su furiozno otvorili utakmicu i u 4. minuti imaju vodstvo 0:4. Međutim to je bilo kratkog daha jer nakon poravnanja na 7:7, Čakovčani s tri uzastopna gola imaju u 19. minuti prvo veće vodstvo (10:7). Danas najbolji igrač i strijelac Mateo Hozjan već u prvom dijelu sa 7 pogodaka odvaja svoju momčad na još veću prednost tako da se na odmor odlazi s +8 (19:11).

U nastavku jesenski prvaci još više dižu ritam, uz Hozjana dolaze na red i golovi Tina Tompića. Prednost domaćih se povećava iz minute u minutu i lider prvenstva koji ima najubojitiji napad u ligi pobjeđuje s velikih 38:22.

Kao što smo rekli kod domaćih ponajbolji i nezaustavljiv je bio Mateo Hozjan koji je postigao 11 pogodaka, do njega je Tin Tompić sa 7 i Fran Frišćić s 5 golova.

Tako su puleni odličnog stratega Josipa Borkovića jesen okončali s 12 pobjeda i samo s jednim remijem i s 5 bodova više od drugog Bjelovara. Treći Metalac u slučaju pobjede kod Valpovke može im doći na 4 boda. No i to je velika prednost za Čakovčane koji mogu bezbrižno čekati proljetni nastavak.