MSTC Čakovec izgubio 3:0 od Splita i 3:2 od Dugoga Sela

MSTC Čakovec je u subotu u dvorani 3. Osnovne škole odigrao svoje dvije odgođene utakmice i obje izgubio.

U onoj iz trećega kola, protiv Splita, Čakovčani se baš i nisu naigrali pa su pali bez ijedne osvojene partije. Jedini je Matija Barić pružio snažan otpor Vedranu Bakaču protiv kojega je osvojio dva seta, a da bi osvojio i partiju nedostajalo mu je više sreće, jer je peti set izgubio 14:12, uz „prasicu“ Splićanina za odlučujući poen.

Filipu Godini i Filipu Fići Paniću gosti očito nisu pasali što se vidi i na rezultatu. U utakmici drugoga kola protiv četvrto plasiranoga sastava u prošloj sezoni, Dugoga Sela, zaigrali su znatno bolje i pružili vrlo jak otpor pa je pobjednik odlučen tek u petoj partiji. Pobjedom Barića nad Lukom Zlatkovom i Godine nad Mislavom Martinekom, uz poraz Panića od Luke Martineka, čak su vodili 2:1, a nakon što je Barić dobio prvi set protiv Luke Martineka očekivali pobjedu.

Ali, na žalost, je ostalo samo na očekivanjima, jer je slijedeća tri seta izgubio, a nakon toga je i Panić s uvjerljivih 3:0 poražen od Zlatkova pa su pretrpjeli i peti uzastopni poraz. Njihovi subotnji protivnici su uz utakmice u Čakovcu gostovali i kod STARR-a u Varaždinu, gdje je Split poražen 3:1, a Dugo Selo iznenađujuće pobijedilo s 3:2.

Rezultati:

MSTC Čakovec – Split 0:3 (Godina – Zeljko 0:3 /3:11, 2:11, 7:11/, Barić – Bakač 2:3 /11:9, 5:11, 11:9, 7:11, 12:14/, Panić – Kašić 0:3 /7:11, 5:11, 9:11/; sudac: Mladen Vidović, Mihovljan), STARR – Dugo selo 2:3, MSTC Čakovec – Dugo Selo 2:3 (Barić – Zlatkov 3:2 /6:11, 11:3, 12:10, 9:11, 11:8/, Panić – L. Martinek 0:3 /5:11, 2:11, 1:11/, Godina – M. Martinek 3:2 /11:9, 11:7, 6:11, 8:11, 12:10/, Barić – L. Martinek 1:3 /11:8, 5:11, 8:11, 8:11/, Panić – Zlatkov 0:3 /5:11, 2:11, 5:11/; sudac: Mladen Vidović, Mihovljan), STARR – Dugo Selo 2:3.