Međimurci pomeli Kup Hrvatske u ribolovu

Kada je naš dragi Bog  zajedno sa zaštitnikom ribića Svetim Nikolom tražio plodno tlo na kojem žive marljivi ljudi, skromnih duša i još većih srca, došao je u Međimurje. „Božanstven“ komadić zemlje okružen dvjema vodama, Murom i Dravom i bezbroj malih jezerca i prekrasno uređenih šoderica. Vidjeli su nadasve čestite i poštene ljude koji žive od „grude Međimurske“. Zastali su i bez razmišljanja „usadili Međimurcima“ ribolov u gene, i tako ribolov već stoljećima „kola našim venama“.

Kako kola i koja je snaga Međimurskog ribolova najbolje pokazuju brojke (čitaj osvojeni PEHARI), prošlog vikenda na završnici KUP Hrvatske na vodi u Banovoj Jarugi-Sisačko-Moslavačka županija. Međimurci su od mogućih šest prvih osvojili PET prvih mjesta, DA zaista ste dobro pročitali, PET PRVIH MJESTA, PET PEHARA. Kada bi se to osvojilo u nekom drugom sportu, ili u nekoj drugoj državi ti pojedinci, ekipe i Savez bili bi na svim radio i televizijskim postajama, štampa bi pisala o njima tjednima, ukratko-bili bi nacionalni heroji.  Nama je dovoljno VELIKA zahvala za sve to što smo napravili-osvojili, da nas razumije i podržava onaj mali krug velikih ljudi koji nas okružuje, jer dok nam je zdravlje kucat će u nama i dalje srce lavlje.

Rezultati JUNIORKI:

Pojedinačno: 1. Simona Vlašić KLEN S. Marija, 2. Iva Betlehem PODRAVKA Koprivnica, 3. Adriana Komorski DRAVA D. Mihaljevec

Simona Vlašić

 

Ekipno: 1. KLEN S. Marija, 2. KLEN Oroslavlje, 3. PODRAVKA Koprivnica

KLEN S. Marija

 

Rezultati JUNIORA:

Pojedinačno: 1. Sebastijan Curač SMUĐ Črnkovci, 2. Patrik  Orehovački ŠTUKA Torčec, 3. Antonio Čavarić SAVA Županja …

Ekipno: 1. TSH MF SENSAS Čakovec, 2. SMUĐ Črnkovci, 3. LINJAK V. Bukovec …

Juniori TSH MF sa kapetanom

 

Rezultati SENIORKI:

Pojedinačno: 1. Ivanka Škoda IVANEC Ivanec, 2. Tatjana Štajduhar KOPRIVNICA Koprivnica, 3. Sanja Oreški KOPRIVNICA…

Ekipno: 1. DRAVA D. Mihaljevec, 2. KOPRIVNICAKoprivnica, 3. ŠTIKA Poljanski Lug

DRAVA D. Mihaljevec

Rezultati SENIORI:

Pojedinačno: 1. Mario Pejaković BJELKA GMO GARBOLINO Sunja, 2. Alan Perko TSH SENSAS MF Čakovec, 3. Želimir Pavlic TSH SENSAS MF Čakovec

Ekipno: 1. TSH SENSAS MF Čakovec, 2. BJELKA GMO GARBOLINO Sunja, 3. VARAŽDIN INTERLAND VDE Varaždin

TSH MF Čakovec

Ostavi komentar