14.4 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024

Matija Trstenjak osvojio drugo mjesto na Nacionalnom prvenstvu u brdskom biciklizmu

Ove nedelje, 24.07.2022. g održano je Nacionalno prvenstvo Hrvatske 2022 u brdskom biciklizmu – XCO Cvituša, pokraj Svetog Roka, koja se vozila na kružnoj, pakleno vrućoj i pretežito kamenitoj  stazi na 39 celzijusa kako je pokazivao termometar po brdu Cvituša.

BK Mura Avantura sudjelovala je sa dva natjecatelja koji voze ovu „kraljevsku“ olimpijsku MTB disciplinu.

Tako je Matija Trstenjak nakon što je prije tri tjedna pobijedio nacionalnom prvenstvu na MTB maratonu XCM, sada je osvojio u kategoriji juniora drugo mjesto te postao nacionalni viceprvak u ovoj disciplini.

Također veseli činjenica da je na kraju samo jedan Elite vozač (Elite kategorija – stariji od 18 godina) imao bolja prosječna vremena po krugu od Matije, tako da nema bojazni da će slijedeće godine,  kada Matija bude punoljetan i uđe u Elite kategoriju bude vrlo konkurentan od samog početka i u toj starijoj kategoriji. Sve u svemu jako uspješna sezona za Matiju.

BK Mura Avanturu predstavljao je u Elite kategoriji naš Božidar Mavrin kojemu je za jedno mjesto izmakla medalja osvojivši odlično 4. mjesto. Tako je BK Mura Avantura sa samo dva natjecatelja osvojila ukupno 9 mjesto od 30-tak klubova koji su se ovdje natjecali.