4.4 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Lena Ivančok nastavila sa sjajnom formom

U zaostalom susretu 10. kola 1. HRL Žene odigranom večeras u Domu sportova, Lokomotiva Zagreb je pobijedila Umag te potvrdila prvo mjesto na ljestvici u prvom dijelu sezone. U zadnjoj utakmici 2022. godine, Lokomotiva je slavila protiv Umaga s rezultatom 40:17.

Od početka utakmice, Lokomotiva je jasno pokazala tko je favorit i domaćin, krenula s vodstvom i nastavila tako do kraja utakmice. Već u 16. minuti imale su Lokosice +6, bilo je 10:4. Do kraja prvog poluvremena, rezultat je bio velikih 21:9 za domaći sastav. Treba napomenuti da su gošće u Zagreb stigle s 10 igračica i dvije vratarke što je dodatno utjecalo na njihovu smanjenu rotaciju ekipe.

U drugom poluvremenu, Lokomotiva je u potpunosti potvrdila ulogu favoritkinja, odnosno nastavila tamo gdje je stala u prvom dijelu pa je minus Umaga bivao sve veći do konačne, više od dvostruko veće prednosti. Završilo je 40:17. Kod Lokosica prvo ime Ana Malec s osam pogodaka, Lena Ivančok upisala je velikih 16 obrana uz 55% obrana. Umag je predvodila Mela Mehmedović sa šest zgoditaka. Stela Posavec je susret završila sa 3 pogotka.