13.3 C

Lena i Stela prvakinje s Lokomotivom

Lokomotiva je dakako znala ishod susreta u Koprivnici i trebala je bod protiv Dalmatinke da dođe do naslova prvaka. To je dakako matematika.

Rukometašice Nenada Šoštarića nisu se time opterećivale, već su od starta jurnule po još jednu pobjedu i potvrdu da su ove sezone najbolje u nas. Već nakon prve četvrtine vidjelo se da oslabljene gošće ne mogu pratiti ritam Lokomotive, a posebno su teško izlazile na kraj s njezinom obranom. Nakon 8:4 u 14. minuti, Lokosice su do kraja prvoga dijela podigle svoju prednost na plus deset, 17:7.

Još desetak minuta u nastavku držao je domaći trener na terenu prvu postavu, a onda je počeo s brojnim rotacijama. Nakon 14 razlike u 42. minuti, Dalmatinka je serijom od tri pogotka za redom spustila svoj zaostatak na minus 11. Ali onda je Lokomotiva opet pojačala ritam i do kraja podigla razliku na 15 pogodaka (34:19). Lena Ivančok imala je 12 obrana.

Šest pogodaka, od toga 5 sa sedam metara dala je Ana Malec. Za iznimno visokih 79 posto realizacije, po 4 pogotka zabile su Stela Posavec i Tena Petika. Kod gošći sjajna, ali i usamljena Anđela Zelić s 11 pogodaka iz 15 pokušaja.

Novi prvak je dakle Lokomotiva Zagreb. Prvi u povijesti zagrebački sastav dvije godine za redom osvaja naslov. Podravka Vegeta je s dva boda manje osvojila drugo mjesto.