Društvo žena Gornji Kraljevec, Pučpuljike i Ženska vokalna skupina Zasadbreg nastupaju u Sisku među 350 pjevača

 Šesnaesti Susret hrvatskih malih vokalnih sastava održat će se tijekom vikenda 23. i 24. studenoga 2019. godine u Sisku.  Okupiti će više od 350 pjevača iz 12 hrvatskih županija.

Riječ je o jednoj od 10 nacionalnih manifestacija koje na godišnjoj razini organizira Hrvatski sabor kulture, krovna organizacija kulturno-umjetničkog amaterizma u Republici Hrvatskoj. 16. izdanje Susreta posvećeno bogatom vokalnom stvaralaštvu RH bit će, nastavno na prošlogodišnji uspjeh, po drugi puta održano u suradnji sa Zajednicom kulturno-umjetničkih udruga Sisačko-moslavačke županije, a pod pokroviteljstvom Županije sisačko-moslavačke i uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH.

 Dvodnevni program 16. Susreta predstavit će u dvorani Glazbene škole Frana Lhotke najveći broj sudionika do sada. 28 vokalnih sastava iz 12 hrvatskih županija nastupit će u natjecateljskom programu, dok će se kao gost iz Siska predstaviti Dječji zbor Grada Siska „Crescendo“. Atraktivnosti programa 16. Susreta, osim broja sudionika, doprinijet će kvaliteta izvedbi i raznolikost kategorija vokalnih sastava koji su svoj nastup na Susretu morali izboriti pobjedom na županijskim smotrama tijekom godine. Prvog dana, u subotu, 23. studenoga od 17 sati, bit će održan koncert malih vokalnih sastava u kategorijama izvorne pučke glazbe i folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova, dok će drugi dio Susreta biti održan 24. studenoga od 18 sati kada će nastupiti sastavi u kategorijama slobodnih stilova i žanrova i klasične glazbe. Na Susretu će tijekom dva dana nastupiti sljedeći sudionici:

 Subota, 23. studenoga 2019. godine, 17 sati

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE 

  1. Pjevačka skupina KUD-a „Husain“, Husain
  2. Muška pjevačka skupina KUD-a „Dangubice“, Kuterevo
  3. Ženska vokalni sastav KUD-a „Beletinec“, Beletinec
  4. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Mostanje“, Karlovac
  5. Muška pjevačka skupina KUD-a „Rečica“, Rečica
  6. Ženski  pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
  7. Muška pjevačka skupina „Veseli šokci“, Slavonski Brod
  8. Kulturno-umjetnička udruga „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec
  9. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Šijaci“, Biškupci

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

  1. Folklorna družina „Vuga“, Karlovac
  2. Ženska vokalna skupina KUU „Zasadbreg“, Zasadbreg
  3. Vokalna skupina „Rusalke“, Kutina
  4. Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“,  Đurđevac
  5. Mješovita vokalna skupina „MedjuWodje“ Gareš’kog kulturnog centra, Garešnica
  6. Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“ Ludbreg
  7. Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec
  8. Muška pjevačka skupina HKUD-a „Slavonija“, Jakšić
  9. Djevojački zbor Pjevačkog zbora mladih „Josip Kaplan“
  10. Ansambl „Jane“, Velika Gorica

 Nedjelja, 24. studenoga 2019. godine, 18 sati

  1. Dječji zbor grada Siska „Crescendo“ – GOSTI

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA

  1. Glazbeni klub Lisinski – Gospodnetić singers
  2. Vokalni sastav „Asante“, Zagreb
  3. Ženska vokalna skupina „Lađarice“, Sisak
  4. Muški pjevački zbor „Bistrani“, Donja Bistra    
  5. Mješoviti vokalni sastav KUD-a „Stari Graničar“, Cirkvena
  6. Mješoviti vokalni sastav „Acapella“ KUD-a „Zavičaj“, Sračinec
  7. Ženska klapa „Senjkinje”, Senj
  8. Ženski zbor KUD-a „Učka“, Matulji

KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE

  1. Ženski vokalni ansambl Cantus ante omnia, Zagreb

Izvedbe sudionika pratit će Stručno povjerenstvo u sastavu Dražen Kurilovčan, Irena Miholić i Zdravko Šljivac koje će odlučiti o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 4 kategorije koncertnog programa. Program će završiti podjelom priznanja i nagrada te okruglim stolom stručnog povjerenstva i predstavnika malih vokalnih sastava.

Ulaz na Susret je slobodan.

 

Ostavi komentar