Karatisti Globusa 6. godinu zaredom najbolji klub na Virovitica Openu!

U  subotu 02.03.2019., u Virovitici je održan 17. po redu međunarodni karate turnir Virovitica Open 2019.

Na turniru je nastupilo 521 natjecatelja iz 66 klubova i 8 država (Mađarska, Rumunjska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Slovenija, Srbija, Hrvatska, Egipat).

Karatisti Globusa iz Čakovca/Male Subotice osvojili su 11 zlatnih, 1 srebrnu i 5 brončanih medalja. Time su osvojili prvo mjesto u ukupnom poretku klubova kao i novčanu nagradu od 5000,00kn za najbolji klub. Drugo mjesto osvojio je klub domaćin (KK Virovitica), a treće mjesto Karate klub Energija iz Banja Luke.

Bilo je ovo šestu godinu zaredom kako su karatisti Globusa osvojili prvu nagradu u Virovitici te još jednom potvrdili visoku kvalitetu i odličan rad na treninzima.

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1. mjesto i zlatnu medalju:
    Petar Filipović – cicibani +26, Petar Slukić – ml.učenici -38kg, Sven Strahija – učenici +46kg i ml.kadeti -48kg, Laura Strahija – učenice -40kg, Nikola Topličanec – ml.kadeti -41kg, Lovro Farkaš – ml.kadeti -52kg i kadeti -52kg,  Josip Slukić – kadeti -63kg, Kristian Topličanec – juniori -55kg, Sara Novak – juniorke -48kg
  2. mjesto i srebrnu medalju:
    Ema Marčec – kadetkinje -47kg

3. mjesto i brončanu medalju:
    Luka Sokač – ml.kadeti +57kg, Lara Strahija – ml.kadetkinje -40kg, Emili Beti – ml.kadetkinje -50kg, Kristian Topličanec – kadeti -57kg, Sara Novak – kadetkinje -54kg

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.