4 C

Juniori Međimurja savladali Vindiju

Krenula je Juniorska regionalna liga Sjever u kojoj igra šest najboljih ekipa iz pet sjevernih županija koje su to izborile u prvom dijelu prvenstva.

Juniorski sastav Međimurja krenuo je visokom pobjedom na domaćem parketu nad varaždinskom Vindijom 91-52. Mladići čakovečkog drugoligaša u sve četiri četvrtine bili su uvjerljivi protiv mladih Varaždinaca.

U prvom dijelu sezone Vindija je zamalo iznenadila naš sastav, ali ovaj put nije bilo dileme oko pobjednika. Od prve minute Međimurje je odigralo angažirano u obrani i efikasno u napadu.

Trener Stjepan Novak držao je visoki ritam koristeći cijelu utakmicu sve igrače koje je imao na raspolaganju i svi su dobro odgovorili na pruženu priliku.

Na kraju se svih 12 igrača Međimurja upisalo u listu strijelaca za uvjerljivo slavlje od +39 koševa razlike.

Valja istaći da se nakon operativnog zahvata koljena i desetak mjeseci rehabilitacije i napornog vježbanja na parket vratio kapetan naše juniorske generacije Lovro Marčec.

Iako je odmah imao peh i lakše iskrenuo zglob, nadamo se da su ozljede iza njega.

U četvrtak regionalnu ligu Sjever počinje i kadetski sastav Međimurja protiv Virke u Ivanovcu.

Iduće subote pak kreću u nastavak sezone i naši seniori u 2. ML Sjever na gostovanju u Virju.

Međimurje – Vindija 91-52 (19-9, 30-16, 20-12, 21-15)

Međimurje: Mikulić 2, Hren 12, Kovač 8, Kranjčec 16, Novak 12 (1×3), Zaspan 3 (1×3), Horvat 10, Marčec 4, Balent 2, Gašparić 13 (1×3), Rodek 7 (1×3), Dakić 2. Trener: S. Novak.