Hrvatska U-16 bolja od Norveške, igrali i naši međimurci Šegović i Sokač

U 2. kolu UEFA-inog razvojnog turnira na stadionu Mladosti u Čakovcu Hrvatska U-16 je pobjedila izabranu vrstu Norveške 2:1 (1:1).

Puleni izbornika Jarnija silovito su krenuli i već u 3. minuti nakon ubačaja s desne strane poveli autogolom Woldena 1:0.

Nakon tog ranog pogotka kao da su naprasno stali, tj. Norvežani su preuzeli inicijativu, dominirali igrom što je donijelo izjednačenje u 27. minuti golom Monsena. No dvije minute kasnije naši reprezentativci su u brojčanoj prednosti, nakon jednog žustrog starta kapetana Norveške Prenta sudac Slunjski pokazao mu je žuti karton koji je bio drugi isključujući. Međutim ta prednost nije se previše osjetila u prvom dijelu, tek u zadnjih pola sata Hrvatska je dominirala. To je rezultiralo u 67. minuti pogotkom Mislava Ćutuka za konačnih 2:1 i drugu pobjedu Hrvatske.

Treću utakmicu naši mladi reprezentativci igraju u ponedjeljak 24. travnja protiv Austrija u Kotoribi s početkom u 11:00 sati.