8.4 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Na utrci CRO100 u Svetom Martinu slavili i međimurski trkači

LifeClass Terme Sveti Martin i Atletski klub Sljeme organizirali su 9. rujna utrku CRO100 u Svetom Martinu.

CRO100 je sportski događaj koji se sastoji od utrka na 25, 50 i 100 kilometara, a najduža je utrka ujedno bila i pojedinačno državno prvenstvo na 100 kilometara. Na 100 km natjecale su se i štafete do 20 članova.

Ovo je bilo drugo izdanje utrke CRO100, a novost od prošle godine je štafetna utrka na 100 kilometara koja je s mnogobrojnim članovima unijela dinamiku i pozitivni kaos u polagani ritam ultramaratonske utrke, piše 3sporta.com.

Na stotki su slavili gosti iz susjedne Mađarske – kod muškaraca Bene Armin te kod žena Terezia György. Najbrži domaći ultraš bio je Matija Zdravec, inače iz Kotoribe, iz TK Marathon 95 Varaždin s vremenom 8:57:42, no nije bio prijavljen za Prvenstvo Hrvatske pa je novi prvak na 100 km drugoplasirani Igor Letinčić iz AK Sljeme s 9:29:20. Treće mjesto zauzeo je njegov klupski kolega Vedran Krčadinac s 9:44:57.

Nova državna prvakinja je Adrijana Šimić, također iz AK Sljeme, i njeno vrijeme je 10:31:56, a viceprvakinja je Radmila Maksimović iz AK Šibenik s vremenom 10:56:14.