U subotu, 25. ožujka, u Nedelišću u Sportskoj dvorani Aton, održan je 12. po redu karate turnir “CRO CUP” na kojem je nastupilo 404 natjecatelja iz 48 klubova i četiri države (Mađarska, Slovenija, BiH, Hrvatska).

Natjecanje je organizirao Savez borilačkih športova Međimurske županije u suradnji s najboljim međimurskim karate klubovima KK Mala Subotica, KK Međimurje i KK Globus.

Karatisti Globusa iz Čakovca ostvarili su odličan uspjeh u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji s osvojenih 20 medalja, od čega 10 zlatnih, 6 srebrnih i 4 brončane. S postignutim rezultatima Karate Klub Globus osvojio je i 1. mjesto u ukupnom poretku klubova.

Pošto je KK Globus bio suorganizator natjecanja, pehar za najbolji klub karatisti Globusa prepustili su odličnoj drugoplasiranoj ekipi Kastava iz Rijeke.

Karatisti Globusa nastupili su u ekipnoj konkurenciji za selekciju Međimurja koja je također ostvarila odlične rezultate.

Za selekciju Međimurja nastupili su:
Sven Strahija i Luka Sokač (M.Subotica), Nikola Topličanec (Globus) – 1. mjesto učenici borbe ekipno
Dominik Murković (Međimurje), Teo Kečkeš i Josip Slukić (Globus) – 1. mjesto ml.kadeti borbe ekipno
Alen Zagorec i Luka Salihović (Međimurje), Timo Vlahek i Nino Blagus (M.Subotica) – 2. mjesto ml.kadeti borbe ekipno
Ema Marčec i Lana Blagus (M.Subotica), Emily Beti i Tea Lena Špoljarić (Globus) – 2. mjesto učenice borbe ekipno
Ana Filipović i Sara Novak (M.Subotica), Nika Žerjav (Globus) – 2. mjesto ml.kadetkinje ekipno

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su:
Globus Kata Team 2 ml. učenici (Pablo Koren, Sven Kraus, Petar Slukić) – ml.učenici kate ekipno, Tea Lena-Špoljarić – ml.kadetkinje kate B, Petar Slukić – cicibani +26kg, Jan Kovačić – ml.učenici -34Bkg, Nikola Topličanec – učenici -34kg, Dora Mišak – ml.kadetkinje kate C, Kristian Topličanec – ml.kadeti -45kg, Josip Slukić – ml.kadeti -52kg, Elena Kečkeš – kadetkinje -54kg i juniorke -53kg,

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su:
Dora Mišak – učenice, Ivano Mišak – cicibani +26kg, Petar Slukić – ml.učenici -34Bkg, Emili Beti – učenice -40kg, Lovro Farkaš – ml.kadeti -48kg, Nika Žerjav – ml.kadetkinje -40kg

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su:
Globus Kata Team ml.učenici (Mihael Horvat, Ivano Mišak, Luka Novak) – ml.učenici kate ekipno, Sven Kraus – ml.učenici -28Bkg, Pablo Koren – ml.učenici -28Bkg, Tea Lena-Špoljarić – učenice -44kg

Natjecatelje su vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.

Ostavi komentar