13.3 C

Pet medalja za djecu Streličarskog kluba Katarina Zrinski u Maloj Subotici

Streličarski klub “Katarina Zrinski” Čakovec bio je domaćin Prvenstva Hrvatske za djecu do 12 i do 14 godina.

Iz 18 klubova čitave Hrvatske nastupilo je oko 70 djece. U odličnoj dvorani osnovne škole “Tomaša Goričanca” u Maloj Subotici, himnu i dvije međimurske pjesme jako lijepo izveo je školski zbor i te su tako poželjeli dobrodošlicu svim natjecateljima, trenerima i roditeljima. Natjecanje je proteklo vrlo uzbudljivo, napeto i emotivno, a najviše su se mladi natjecatelji veselili osvojenim medaljama na kraju turnira.

Iz streličarskog kluba “Katarina Zrinski” Čakovec nastupilo je pet natjecatelja s jednom ekipom, a osvojili su pet medalja.

U pojedinačnom djelu među dječacima do 14 godina u složenom luku jako dobro pucao je Štefan Granatir i osvojio zlatnu medalju i naslov državnog prvaka.

U stilu instiktivni luk djevojčice do 14 godina Marta Galina osvojila je zlatnu medalju i naslov državne prvakinje. Među dječacima do 12 godina Leon Kolarić osvojio je srebrnu medalju, Ivor Nikolić osvojio je brončanu medalju, a Teodor Karlo Janić zauzeo je četvrto mjesto. Ekipno su Leon Kolarić, Ivor Nikolić i Teodor Karlo Janić osvojili zlatnu medalju.

Ovim Prvenstvom Hrvatske završava dvoranska sezona i čim se vrijeme popravi streličari izlaze na vanjske terene.