Kamo iseliti socijalne korisnike iz centra Čakovca?

Vijećnica Vesna Baranašić Horvat (NL Matija Posavec) na zadnjem gradskom vijeću istaknula je problem socijalnih stanova u centru Čakovca. 

– Potaknuti neugodnim događajima u centru grada u tzv. socijalnim stanovima, građani su mi uputili pitanja pa ih, evo, ovdje postavljam. Koliko tzv. socijalnih stanova ima Čakovec, po kojim kriterijima se oni dodjeljuju, koliko građana jesu korisnici istih stanova i koliko se godišnje iz gradskog proračuna izdvaja u namjenu održavanja i podmirivanja troškova tih stanova, pitala je vijećnica Vesna Baranašić Horvat. 

Time se vijećnica referirala na događaj u kojem je zbog tučnjave među stanarima intervenirala i policija. Kako je istaknula gradonačelnica Ljerka Cividini, Grad Čakovec raspolaže s 99 stanova, od čega su u njima smještena 243 korisnika. 

– Imamo 30 posto zaštićenih stanara i 30 posto branitelja, ostalo su skrbnici Centra za socijalni rad. Svi stanovi dodijeljeni su Odlukom o uvjetima i mjerilima za davanje u najam stanova u vlasništvu Grada Čakovca. Mogu reći da je za zadnji takav stan odluka donesena prije 3 godine. 

S obzirom na to da 16 stanova još uvijek čeka povrat imovine s obzirom na preraspodjelu, ostat ćemo bez tih 16 stanova. Znate i sami da je zakonska odredba Grada Čakovca ili jedinice lokalne uprave da se brine o socijalno ugroženim stanovnicima samog grada, a tu je u biti i obveza prema skrbnicima Centra za socijalni rad, odgovorila je vijećnici Baranašić Horvat. 

Slažem se i da su socijalni stanovi dosta derutni i u njih se godišnje ulaže nemalo, oko 200.000 kuna, nastavila je. 

– Regulirane su ugovorne obveze sa stanarima, nažalost najčešće oni ne mogu izvršavati svoje obveze pa i nakon preseljenja u drugi stan ili zbog smrtnog slučaja i oslobođenja stana imamo nemale troškove koje mora sam grad podmiriti plus dodatna ulaganja za održavanja. Na koji način to riješiti, ne znam, izgradnju nekakvih novih stanova u koji će biti smještena socijala. Mislim da imamo daleko važnijih i potrebnih stvari koje treba odraditi, naravno da treba voditi računa o socijali. Zasad ćemo to rješavati na ovaj način koji nam je jedini mogući, koji je tu pred nama, zaključuje Cividini.

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

51,240FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE