13.9 C

Filip Ude i Antonia Ružić najbolji sportaši, a ŽRK Zrinski i SK Alzas najbolje ekipe Čakovca u 2022. godini

U čakovečkom Centru za kulturu održana je svečanost proglašenja najboljih sportaša Čakovca u 2022. godini.

Titulu najsportašice osvojila je Antonia Ružić, članica TK Franjo Punčec Čakovec. Nju su glasači, predstavnici 20 sportova i predstavnici čakovečkih sportskih redakcija proglasili najboljom jer je bila pobjednica turnira Darmstad i Vigo.Bila je i četvrtfinalistica turnira Osijeku i Amstelveenu. Antonia je 184. igračica WTA liste.

Najbolji sportaš Čakovca je Filip Ude iz gimnastičkog kluba Marijan Zadravec Macan. Filip je osvojio osmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u disciplini konj s hvataljkama, sedmo mjesto na Europskom prvenstvu, prvo mjesto na Svjetskom kup u Cottbusu i drži 2. mjesto svjetske rang lista konja s hvataljkama.

Najbolja ekipa Čakovca u prošloj godini bile su rukometašice RK Zrinski, koje su na kraju sezone osvojile deseto mjesto u 1. hrvatskoj rukometnoj ligi za žene i plasirale se u polufinale rukometnog kupa Hrvatske.

Titulu najbolje momčadi Grada Čakovca u prošloj godini ponijeli su seniori Streljačkog kluba
Alzas Čakovec. Oni su osvojili drugo mjesto ekipno u disciplini 10 metara zračni pištolj Prva Hrvatska liga.

Drugo mjesto ekipno finale kupa Hrvatske zračni pištolj u Tenji i treće mjesto ekipno finale kupa Hrvatske zračni pištolj u Bjelovaru.

Najbolji u kategoriji par, štafeta ili posada su Denis Košak i Franjo Gosarić, članovi Kuglačkog kluba Željezničar. Seniorski su prvaci Hrvatske u tandemu, finalisti Prvenstva Hrvatske u parovima, prvaci Međimurja u parovima.

Na izboru najboljih sportaša Čakovca dodijeljena su i priznanjaAnto Dragić;mladim i perspektivnim sportašima, priznanja za posebne uspjehe, kao i ona polaznicima sportskih kampova Svaki tjedan sport jedan.

Na svečanosti su uručena i priznanja za vrijedne obljetnice klubovima odnosno za
dugogodišnji kontinuirani rad i djelovanje .

Više o samoj svečanosti s foto galerijom možete pročitati u tiskanom izdanju u novom 1430. broju Međimurskih novina koji izlazi 10. veljače.

Tekst: Siniša Obadić