7.6 C
Utorak, 16 travnja, 2024

Filip Goričanec osvojio zlato s Hrvatskom

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u rukometu na pijesku ostvarila je još jedno veličanstveno postignuće osvojivši novi naslov svjetskih prvaka na Svjetskom prvenstvu u Grčkoj!

U finalu su naši pjeskaši svladali Dansku s 2:0 u setovima (24:22, 21:18) te tako završili natjecanje bez poraza. Ujedno, ovo je ukupno treće zlato hrvatskih pjeskaša na svjetskim smotrama što je uspjeh vrijedan divljenja. Kada tome pridodamo činjenicu da je ovo 30. hrvatska medalja u rukometu na pijesku, jasno je da se piše povijest.

Finale ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva bila je repriza prošlogodišnjeg finala na Europskom prvenstvu, ali ovog puta sa sretnim završetkom i s pobjedom Hrvatske.

Danci su pokušavali uhvatiti zaostatak i približiti se Hrvatskoj te doći do raspucavanja, ali iznimno raspoloženim hrvatskim predstavnicima kroz cijeli turnir, jednostavno nije bilo moguće ozbiljnije zaprijetiti.

Među reprezentativcima koji su pokorili svijet bio je i Filip Goričanec, rukometaš iz Šenkovca.