Evo koji su međimurski kandidati osvojili najmanje preferencijalnih glasova

Najmanje preferencijalnih glasova na parlamentarnim izborima u III. izbornoj jedinici postigli su kandidati na listi Slobodne Hrvatske, Hrvatske stranke građanskog otpora i Hrvatske stranke budućnosti koju predvodi Branimir Bunjac, donedavni Živozidaš.

Branimir Bunjac je osvojio na ovim izborima 158 glasova. Na listi Demokrata i Hrvatskih laburista nositeljica liste Marina Gradišer osvojila je 79 glasova, dok je njezin stranački kolega Matija Ladić, koji je bio 14. na listi, osvojio ukupno 53 glasa. Najmanji broj glasova osvojila je Simona Murković, samo njih 3.

Lidija Cigeljević-Vuković iz Čakovca koja se našla na listi Hrvatskog građanskog otpora osvojila je tek 8 glasova, isto kao i Draga Fegeš s liste Slobodna Hrvatska. Samo 5 glasova osvojila je Dragica Karlovčec iz Zaveščaka koja se našla na listi Slobodne Hrvatske.

Iako neki nisu ovog puta uspjeli polučiti dobre rezultate, za to će imati priliku već sljedeće godine kada se u petom mjesecu održavaju lokalni izbori.

U nastavku donosimo cijelu tablicu u kojoj smo izvukli sve međimurske kandidate i njihove preferencijalne glasove, kao i najpoznatije kandidate iz III. izborne jedinice, poput Davora Dretara, Radimira Čačića, Predraga Štromara, Siniše Hajdaša Dončića, Ladislava Ilčića, Tomislava Paljaka i Blaženke Divjak i njihov broj osvojenih preferencijalnih glasova.

LISTA I KANDIDATI: BROJ GLASOVA:  
SDP, HSS, HSU, SNAGA, GLAS, IDS, PGS:
2. MATIJA POSAVEC 16.379
4. STJEPAN KOVAČ 1.038
5. ANDREJA MARIĆ 400
10. ĐURĐICA SLAMEK 692
11. MLADEN NOVAK 435
13. BOŠKA BAN VLAHEK 284
14. SINIŠA HAJDAŠ DONČIĆ 14.485
HDZ
2. DARKO HORVAT 5.511
6. LJUBOMIR KOLAREK 877
9. DRAŽEN SRPAK 718
12. VJERAN VRBANEC 341
DOMOVINSKI POKRET, HRVATSKI SUVERENISTI, BLOK, HKS, HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU, SU, ZELENA LISTA:
1. DAVOR DRETAR 2.254
2. LADISLAV ILČIĆ 1.284
3. HRVOJE ŠLEZAK 184
12. TIN HRGOVIĆ 800
13. MARIJA HERTELENDI 54
HNS
1. PREDRAG ŠTROMAR 2.514
2. NENAD HRANILOVIĆ 206
5. BERNARDA TOPOLKO 51
8. KAROLINA JUZBAŠIĆ 48
14. BLAŽENKA DIVJAK 644
REFORMISTI, HSS BRAĆE RADIĆ, UMIROVLJENICI
1. RADIMIR ČAČIĆ 3.106
2. NATALIJA MARTINČEVIĆ 1.264
4. DARKO DANIA 242
5. TOMISLAV PALJAK 900
12. TANJA TROJKO 25
14. SANDRA HERMAN 152
IP, PAMETNO, FOKUS
3. DARKO ZVER 884
6. ASJA SUPANČIĆ BALOG 43
7. JANJA VARGA 93
12. ZLATKA NOVOSEL BARIČEVIĆ 23
MOST
3. SONJA FAŽON 144
10. HELENA FRANČIĆ 79
11. SUZANA CERJAN 29
12. MATIJA JANČIKIĆ 47
13. VESNA HORVAT 73
ŽIVI ZID, PH, HSS – SR, SIP, HSSČKŠ, 

ZSZ, NLSP

 

2. SNJEŽANA SABOLEK 220
7. JASNA HRLEC 48
13. VESNA SOBOČANEC 53
SLOBODNA HRVATSKA 
2. DEJAN POSAVEC 38
4. NEVENKA CEGLEC 22
5. DRAGICA KARLOVČEC 5
8. DRAGA FEGEŠ 8
9. MILA ŽELEZNJAK 14
10. ANDREJA KRČAR 20
14. IVICA ŠTRUKELJ 30
DEMOKRATI, HRVATSKI LABURISTI 

– STRANKA RADA

1. MARINA GRADIŠER 79
3. JASNA RAKIĆ 17
5. IVICA POŽGAJ 22
7. MIRKO POSAVEC 34
8. DARINKA PERGAR 16
9. KARLO KORUNEK 12
11. SIMONA MURKOVIĆ 3
12. DANIJELA ĐUNĐUŠ 14
14. MATIJA LADIĆ 53
HRVATSKA STRANKA BUDUĆNOSTI 
1. BRANIMIR BUNJAC 158
2. NEVEN TOPLEK 21
7. FRANCIŠKA VIDA 11
8. MATIJA HRANJEC 12
10. ANJA NOVAK 11
HRVATSKA STRANKA GRAĐANSKOG 

OTPORA 

2. LIDIJA CIGELJEVIĆ-VUKOVIĆ 8

 

Ostavi komentar