U slučaju havarije na teren najprije idu vatrogasci, pa HGSS i Crveni križ

U Maloj vijećnici Međimurske županije održana je 7. sjednica Stožera zaštite i spašavanja Međimurske županije na kojoj su se na dnevnom redu našle točke o razmatranju sustava civilne zaštite 2016. godini i plan prijedloga razvoja sustava za ovu godinu.

Tako je govoreći o stanju i aktivnostima u protekloj godini Ladislav Söke, pročelnik područnog ureda za zaštitu i spašavanje Čakovec kazao kako je iza nas relativno mirna godina, a prirodnih katastrofa poput velikih požara , poplava, odnosno potresa nije bilo.

Govoreći o planu prijedloga razvoja sustava civilne zaštite za 2017. godinu, zamjenik međimurskog župana i načelnik stožera civilne zaštite u Međimurskoj županiji Zoran Vidović istaknuo je kako će se kao i do sada raditi, prije svega na preventivnim mjerama, koordinaciji i edukaciji zajedničkih snaga jedinica zaštite koje uključuju i HGSS, vatrogasnu i hitnu službu, kako bi na terenu djelovali što kvalitetnije i učinkovitije, ako dođe do kakvih problema. U planu je tako i ove godine održavanje pokazne vježbe, hoće li ona biti vezana uz simulaciju potresa, požara ili poplave odlučit će se na jednoj od narednih sjednica Stožera zaštite i spašavanja.

Kada pak je riječ o samoj organizaciji jedinica civilne zaštite na području Međimurske županije i brojnosti pripadnika jedinica, pročelnik područnog ureda za zaštitu i spašavanje Čakovec Ladislav Söke kaže kako uz specijalističke postrojbe i postrojbe opće namjene civilna zaštite ima 1111 pripadnika. No, sustav je posložen tako da se prvo ako dođe do kakve havarije ili nesreće aktiviraju prvo vatrogasci, zatim pripadnici HGSS-a i Crvenog križa, a onda i svi ostali prema potrebi.

Stožer zaštite i spašavanja Međimurske županije

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

49,208FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE