Pojedincima i udrugama priznanja, a Gradu 6,8 milijuna kuna za ceste u zoni Brezje

Mursko Središće
Mažoretkinja Eva Varga primila je priznanje za najsportašicu Murskog Središća

Eva Varga članica Mažoretkinja Mursko Središće na prednovogodišnjem prijemu kod gradonačelnika Murskog Središća dobila je javno priznanje za najsportašicu, a atletičarke Školskog sportskog društva “Kondor” OŠ Mursko Središće za naj sportsku momčad godine. Na prijemu su nagrađeni i pojedinci i udruge koji su svojim uspjesima proslavili sebe, svoju udruge i time Grad Mursko Središće. Svečani prijem za najsportaše, udruge i pojedince održan je u Centru za kulturu “Rudar.”

Razloga za slavlje na kraju godine imao je i gradonačalnik Dražen Srpak, nakon što je primio pozitivnu odluku, a za kojom stižu i sredstva na račun grada za projekat građenja nerazvrstanih cesta u poduzetničkoj zoni Brezje. Radi se o čak 6,8 milijuna kuna bespovratnih sredstava iz Mjere M7, Operacija 7.2.2. Ulaganje u građenje nerazvrstanih cesta.  Ovim sredstvima dovršit će se komunalno uređenje poduzetničke zone u kojoj su za sada ostale samo dvije neprodane parcele. Gradu preostaje samo uređenje javne rasvjete,  za koju će grad također pokušati naći sredstva iz drugih izvora apliciranjem na neki od natječaja ili  ako ne drugačije urediti iz vlastitih proračunskih sredstava.

NAJ SPORTAŠ GODINE:

EVA VARGA – članica Udruge mažoretkinja Mursko Središće

Prvenstvo Hrvatske u mažoret plesu – Koprivnica 2017. – solo s rekvizitima, najmlađi – 3. mjesto

Europsko prvenstvo u mažoret plesu – Allmere Nizozemska – solo acessories juvenile – 12. mjesto

International twirling and amjorette dance festival Samoborfest 2017. – 1. mjesto

NAJ MOMČAD GODINE:

OSNOVNA ŠKOLA MURSKO SREDIŠĆE ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO „KONDOR”

ATLETSKA EKIPA učenica 5./6. razred

– županijske, regionalne i državne prvakinje u atletici – Vinkovci

– državne viceprvakinje u krosu – Poreč

– Kros za učenike 5/6 razred – 3. mjesto na Županijskom natjecanju – Fran Antolović, Patrik Nedeljko, Jakov Sovar, David Radiković

USPJEŠNI KROZ GODINU:

DJEČJI VRTIĆ „MASLAČAK”

  1. Olimpijski festival – bacanje loptice u dalj – brončane medalje

FILIP GORIČANEC

ANDREJA ORŠUŠ

NK „RUDAR” MURSKO SREDIŠĆE

POČETNICI – KATEGORIJA U-8

  1. mjesto u županijskoj nogometnoj ligi

LIMAČI – KATEGORIJA U-10 – 3. mjesto u županijskoj nogometnoj ligi

SHOTOKAN KARATE KLUB „MURAKEN”

PATRICIJA KONČIĆ

  1. mjesto u KATAMA – GRAND PRIX MEĐIMURJA
  • mjesto u KATAMA – VIROVITICA OPEN kategorija

VANJA TOT      1. mjesto u KATAMA – KUP SV. NIKOLA VARAŽDIN

  1. mjesto u KATAMA – VIROVITICA OPEN, GRAND PRIX                    MEĐIMURJA, KATANA KUP SLOVENIJE, IVANEC OPEN
  2. i 3. u BORBAMA – KATANA KUP SLOVENIJA,           LJUBLJANA OPEN

ŠRD „MURA” MURSKO SREDIŠĆE

MARTA MUTAK  – 1. mjesto LIGA MLADEŽI MŽ – U-18

  1. mjesto – seniori – KUP županije

DAMIR KUKOVEC – 1. mjesto – druga županijska liga zapad

NK „MURA” HLAPIČINA

VETERANI – 1. mjesto sezona 2016./2017.

– kategorija sjeverozapad Međimurskog nogometnog saveza veterana

ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA

IVA HRANILOVIĆ I KLARA ŠKVORC

  • mjesto u državi – SPORTSKE IGRE MLADIH U SPLITU

odbojka na pijesku – kategorija 2002.

ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA

  1. mjesto na regionalnom natjecanju (Međimurska i Varaždinska županija) u Maloj odbojci – ženska momčad (2004. godište i mlađe)

ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA

MUŠKA ODBOJKA

– 3. mjesto u Kupu Međimurja

UDRUGA MAŽORETKINJA MURSKO SREDIŠĆE

DRŽAVNO PRVENSTVO MAŽORETKINJA U KOPRIVNICI

– 2 ZLATA,2 SREBRA,2 BRONČANE MEDALJE, 8. i 9. mjesto

INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE DANCE FESTIVAL-SAMOBOFEST 2017

– 2 ZLATA, 2 SREBRA, 3 BRONČANE MEDALJE I 5. MJESTO I 6. MJESTO

INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE CUP-DOMENICA OPEN 2017

– Sveukupni plasman ekipe 2. MJESTO-SREBRNA MEDALJA

EUROPSKO PRVENSTVO MAŽORETKINJA ALMERRE 2017-NIZOZEMSKA

– Eva Varga –ACCESORIES SOLO JUVENILE-12 MJESTO

  1. PRVENSTVO HRVATSKE U MAŽORET PLESU –KOPRIVNICA 2017

MARŠIRAJUĆA GRUPA-juniori 1MJESTO

ZASTAVE-JUNIORI 1 MJESTO

TRADICIONALNI MAŽORET PLES-minime mlađe-2. MJESTO

MARŠIRAJUĆA GRUPA-mlađi juniori- 2. MJESTO

POMPONI-NAJMLAĐI-3. MJESTO

SOLO S REKVIZITIMA-NAJMLAĐI Eva Varga 3. MJESTO

SOLO S REKVIZITMA –kadet-Taša Goričanec 8. MJESTO

DUET S REKVIZITIMA-kadeti-Nera Hranilović i Rahela Novinić-9. MJESTO

INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE DANCE FESTIVAL-SAMOBOFEST 2017

TRADICIONAL MAJJORETTE DANCE-kadeti-2. MJESTO

MAJORRETTE TEAM LARGE GROUPE-kadeti-3. MJESTO

POMPONS-kadeti-3. MJESTO

ACCESSORIESS SOLO –Eva Varga 1. MJESTO

DUET POMPONS-kadeti-Eva Varga i Saša Matić-2. MJESTO

DUET POMPONS-seniori-Marija Lisjak,Kristina Škvorc-1. MJESTO

ACCESSORIES SOLO-senior Kristina Škvorc -3. MJESTO

POMPONI –dječja-5. MJESTO

TRADICIONAL MAJORRETTE DANCE-dječja- 6. MJESTO

INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE CUP-DOMENICA OPEN 2017

Ekipno natjecanje gdje se boduju sveukupni rezultati u 3. kategorije, natjecali su se u kategoriji

TRADICIONALNI MAŽORET PLES-juniori i minime mlađe i kategorija POMPONI-KADETI

Sveukupni ekipni plasman bio je -2. MJESTO

EUROPSKO PRVENSTVO U MAŽORET PLESU ALLMERE 2017-NIZOZEMSKA

ACCESORIES SOLO-JUVENILE-Eva Varga 12. mjesto

PLANINARSKO DRUŠTVO “BUNDEK” MURSKO SREDIŠĆE

GODIŠNJA NAGRADA HRVATSKOG PLANINARSKOG SAVEZA ZA NAJBOLJI RAD S MLADIMA U 2017. GODINI

DVD MURSKO SREDIŠĆE

MILJENKO PALNEC – 2. mjesto – utrka vatrogasaca u Zagrebu

Sudjelovanje na natjecanju i izložbi starih ručnih štrcaljki u Svetoj Mariji – obnovljena stara štrcaljka DVD Mursko Središće iz 1892. godine proglašena najljepšom u Međimurskoj županiji

DVD PEKLENICA

ŽUPANIJSKO VATROGASNO NATJECANJE – osvojeno 1. mjesto u kategoriji pomladak muški djeca od 6 do 12 godina

USR “SPORT ZA SVE” MURSKO SREDIŠĆE

  1. mjesto – Županijski turnir u odbojci za žene
  2. mjesto – Županijski turnir u boćanju rekreativaca Međimurja
  3. mjesto – Županijski turnir u kartanju “BELOTA” rekreativaca Međimurja

DRUŠTVO ŽENA MURSKO SREDIŠĆE

  1. FESTIVAL MEĐIMURSKIH SLASTICA “BAKINI KOLAČI” PRELOG: 3. mjesto osvojila NADA TURK

OSNOVNA ŠKOLA MURSKO SREDIŠĆE

LUKA MESARIĆ – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)

FRANO NOVAK – 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)

IVANO GOGIĆ – 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)

ŠIMUN BILAS – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 6.razredi

LOVRO ŽGANEC – 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 7. razredi)

NOA ŠAJNOVIĆ – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike i 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz elektronike (8. razred)

KEVIN NEDELJKO – 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 8. razred)

LUKA SLAMEK – 1. mjesto na Županijskom natjecanju i 14. mjesto Državno natjecanje iz elektrotehnike

RADIOKLUB MEĐIMURJE – MURSKO SREDIŠĆE

VLADIMIR VINKO – sudjelovao na balkanskom prvenstvu u Divičibarama u Srbiji

– kategorija M60 – 2. mjesto

– Europsko prvenstvo u Litvi – 6. mjesto u sprintu i 11. mjesto u klasici

KLUB LIJEČENIH ALKOHOLIČARA “POVRATAK” MURSKO SREDIŠĆE

10 godina apstinencije – priznanje Hrvatskog saveza klubova liječenih alkoholičara za dugotrajan trud – JOSIP ORŠUŠ

 

ATLETSKI KLUB MURSKO SREDIŠĆE

MARTA NOVAK  – godišnja nagrada za najbolju sportašicu grada, 600 metara 1. mjesto

– HRVATSKI ATLETSKI SAVEZ – TOP 30 atletičara i atletičarki – 4 atletske discipline: 200, 300, 400 i 600 metara

Ostavi komentar