6.1 C

Plesačice i plesači Flika donijeli u Šenkovec europske medalje

Od 10. do 13. svibnja u zagrebačkoj Areni se održava European Championship International Dance Open 2018., koji okuplja 10 000 plesača iz 200 klubova iz 38 različitih država.

Sudački tim broji 50-ak međunarodnih i licenciranih sudaca iz brojnih država koji ocjenjuju i prate svaki korak plesačica i plesača.

Po prvi put na tako velikom natjecanju u plesnoj disciplini Acrobatic Dance, predstavio se i plesno-gimnastički klub Flik iz Šenkovca. Malene plesačice i plesači iz Flika uputili su se u četvrtak 10. svibnja pokazati svoje vještine i znanja pred stručni sud.

Koreografija LA LA LA – kids1 production, osvojila je 1. mjesto i naslov europskih prvaka u toj kategoriji.

Koreografija Best Friends – grupa kids 2, u velikoj i jakoj konkurenciji osvojila je 5. mjesto.

Solistica Flika Marta Novak (7 godina) iz Čakovca, osvojila je srebro i naslov europske viceprvakinje s koreografijom The Jungle.

Vježbači Flika nastavljaju marljivo trenirati jer krajem svibnja ih očekuje sljedeće veliko natjecanje WORLD DANCE FINALS u Poreču, na kojem će predstaviti sve svoje vještine i talente za koje ih je s puno truda i strpljenja pripremala trenerica Tatjana Stojiljković.

Želimo im puno sreće i navijamo za njih na svjetskom natjecanju u Poreču! Međimurci rasturite!