Svako četvrto dijete i mlada osoba od 15 do 30 godina osobno su doživjeli nasilje i govor mržnje na društvenim mrežama, pokazalo je istraživanje koje je za Agenciju za elektroničke medije i UNICEF proveo IPSOS puls.
U organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja, od 8. do 12. travnja 2019. održat će se drugi Dani Medijske pismenosti 2019.. Tema koja se ove godine želi posebno naglasiti je poštovanje prema sebi i drugima u medijima.
Cilj dana medijske pismenosti je osvještavanje javnosti o važnosti medijske pismenosti, osnaživanje građana, posebice djece i mladih vještinama medijske pismenosti te podrška odgojiteljima i nastavnicima razvojem edukacijskih materijala za medijsko obrazovanje.
Knjižnica i čitaonica Grada Preloga ove godine po prvi put aktivno obilježava Dane medijske pismenosti edukacijskim programom MuMa kojeg sufinancira Ministarstvo kulture RH. Radionice multimedijske pismenosti “KAKO POSTATI YOUTUBER” održavat će se u prostorima studijske čitaonice od utorka 09.04. do četvrtka 11.04.2019. u terminu od 16:00 – 19:00 sati.
Radionice su prigodne za djecu u dobi od 11 – 13 godina, dolazak na sva tri termina je obavezan jer se radionice tematski nastavljaju, a vodit će ih dipl.uč. informatike, Dario Šincek koji ima bogato iskustvo u radu s multimedijom, modernim kanalima komunikacije kao i s nadarenim učenicima.
Radionice su besplatne, a polaznici će naučiti razne tehnike snimanja i uređivanja video sadržaja, manipulaciju zvukovima i slikama te na kraju radionice montirati i objaviti svoj vlastiti YouTube video.
Pozivamo vas da svoje kreativce prijavite na MuMu javljanjem na email adresu: [email protected] ali požurite s prijavama jer je broj polaznika ograničen.