FESTIVAL PLIVANJA: Najuspješniji Vidraš Nikola Koseckoji!

Plivački klub za osobe s invaliditetom Vidra Varaždin sudjelovao je na Festivalu plivanja koje se održalo u sklopu Otvorenog regionalnog prvenstva za osobe s invaliditetom na bazenima Kantrida u Rijeci u organizaciji PK Force iz Rijeke. Nastupilo je 115 plivača s invaliditetom iz 14 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije. U jakoj međunarodnoj konkurenciji članovi Vidre osvojili su vodeća mjesta u svojim disciplinama.

Plivači PK Vidra Varaždin imali su sveukopno 15 starteva od toga 14 uspješnih i  jedan neuspješan: Brunela Hrženjak startala je na 50 i 100 m prsno te osvojila drugo i prvo mjesto. Sabina Kušter startala je na tri dionice; 50 i  100m slobodno i 100m leđno gdje je osvojila sva tri prva mjesta. Teo Škvorc imao je tri starta na kojima je osvojio treće mjesto na 50m slobodno: drugo mjesto na 50 m prsno i prvo mjesto na 100m prsno.

Najuspješnjiji Vidraš bio je Nikola Koseckoji je imao pet starteva na 50m leđno.leptir.slobodno.100m slobodno i leđno te je na svim startevima osvojio sva prva mjesta.

-Ovim nastupom Vidre su pokazale napredak u tehnici, razvoju brzine te mentalnoj zrelosti da natjecanje gledaju kao posebni trening kojim stječu iskustvo te motivaciju i želju za daljnjim radom i napretkom, rekla je Višnja Bunić, predsjednica PK Vidre.

-Povratkom s natjecanja s popravljenim osobnim rekordima dobili smo smjernice za daljnji rad te veliki poticaj za pripreme za nadolazeću sezonu te prvo sljedeće natjecanje – Otvoreno prvenstvo koje se održava krajem  veljače u Splitu, zaključila je Bunić.