U Murskom Sreišću na krjau godine nastojali su dotati priznanje svakom tko je trudeći se u sportu, udruzi, znanju razvijao sebe, promovirao svoj grad i osvajao medalje. U Centru za kulturu Rudar istaknutim pojedincima, udrugama i sportašim aodana su priznanja. Popis nagrađenih naš je mali doprinos pohvali njihovim zaslugama. Priznanja im je uračio gradonačelnik Dražen Srpak.
NAJ SPORTAŠ GODINE:
EVA VARGA – članica Udruge mažoretkinja Mursko Središće
Prvenstvo Hrvatske u mažoret plesu – Koprivnica 2017. – solo s rekvizitima, najmlađi – 3. mjesto
Europsko prvenstvo u mažoret plesu – Allmere Nizozemska – solo acessories juvenile – 12. mjesto
International twirling and amjorette dance festival Samoborfest 2017. – 1. mjesto
NAJ MOMČAD GODINE:
OSNOVNA ŠKOLA MURSKO SREDIŠĆE – ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO „KONDOR”
ATLETSKA EKIPA učenica 5./6. razred
– županijske, regionalne i državne prvakinje u atletici – Vinkovci
– državne viceprvakinje u krosu – Poreč
– Kros za učenike 5/6 razred – 3. mjesto na Županijskom natjecanju – Fran Antolović, Patrik Nedeljko, Jakov Sovar, David Radiković
USPJEŠNI KROZ GODINU:
DJEČJI VRTIĆ „MASLAČAK”
- Olimpijski festival – bacanje loptice u dalj – brončane medalje
FILIP GORIČANEC
ANDREJA ORŠUŠ
NK „RUDAR” MURSKO SREDIŠĆE
POČETNICI – KATEGORIJA U-8
- mjesto u županijskoj nogometnoj ligi
LIMAČI – KATEGORIJA U-10 – 3. mjesto u županijskoj nogometnoj ligi
SHOTOKAN KARATE KLUB „MURAKEN”
PATRICIJA KONČIĆ
- mjesto u KATAMA – GRAND PRIX MEĐIMURJA
- mjesto u KATAMA – VIROVITICA OPEN kategorija
VANJA TOT 1. mjesto u KATAMA – KUP SV. NIKOLA VARAŽDIN
- mjesto u KATAMA – VIROVITICA OPEN, GRAND PRIX MEĐIMURJA, KATANA KUP SLOVENIJE, IVANEC OPEN
- i 3. u BORBAMA – KATANA KUP SLOVENIJA, LJUBLJANA OPEN
ŠRD „MURA” MURSKO SREDIŠĆE
MARTA MUTAK – 1. mjesto LIGA MLADEŽI MŽ – U-18
- mjesto – seniori – KUP županije
DAMIR KUKOVEC – 1. mjesto – druga županijska liga zapad
NK „MURA” HLAPIČINA
VETERANI – 1. mjesto sezona 2016./2017.
– kategorija sjeverozapad Međimurskog nogometnog saveza veterana
ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA
IVA HRANILOVIĆ I KLARA ŠKVORC 2. mjesto u državi – SPORTSKE IGRE MLADIH U SPLITU odbojka na pijesku – kategorija 2002.
ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA
- mjesto na regionalnom natjecanju (Međimurska i Varaždinska županija) u Maloj odbojci – ženska momčad (2004. godište i mlađe)
ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA
MUŠKA ODBOJKA
– 3. mjesto u Kupu Međimurja
UDRUGA MAŽORETKINJA MURSKO SREDIŠĆE
Na Državnom prvenstvu mažoretinja u Koprivnici – osvojile su
2 zlata, 2 srebra, 2 brončane medalje ,8 i 9 mjesto
Internationa, twirling and majorete dance festival -SAMOBOFEST 2017 – 2 zlata, 2 srebra,3 brončane medalje i 5 i 6 mjesto
International twirling and majorete cup – Domenica open 2017
– Sveukupni plasman ekipe 2 mjesto- srebrna medalja
Europsko prvenstvo mažoretkinja Almerre 2017 – Nizozemska – Eva Varga –ACCESORIES SOLO JUVENILE-12 MJESTO
21. PRVENSTVO HRVATSKE U MAŽORET PLESU –KOPRIVNICA 2017
MARŠIRAJUĆA GRUPA-juniori 1. mjesto
ZASTAVE-JUNIORI 1. mjesto
TRADICIONALNI MAŽORET PLES-minime mlađe-2. mjesto
MARŠIRAJUĆA GRUPA-mlađi juniori 2. mjesto
POMPONI-NAJMLAĐI-3. mjesto
SOLO S REKVIZITIMA-NAJMLAĐI Eva Varga 3. mjesto
SOLO S REKVIZITMA –kadet-Taša Goričanec 8. mjesto
DUET S REKVIZITIMA-kadeti-Nera Hranilović i Rahela Novinić-9. mjesto
INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE DANCE FESTIVAL-SAMOBOFEST 2017
TRADICIONAL MAJJORETTE DANCE-kadeti-2. mjesto
MAJORRETTE TEAM LARGE GROUPE-kadeti-3. mjesto
POMPONS-kadeti-3 mjesto
ACCESSORIESS SOLO –Eva Varga 1. mjesto
DUET POMPONS-kadeti-Eva Varga i Saša Matić-2. mjesto
DUET POMPONS-seniori-Marija Lisjak,Kristina Škvorc-1. mjesto
ACCESSORIES SOLO-senior Kristina Škvorc -3. mjesto
POMPONI –dječja-5. mjesto
TRADICIONAL MAJORRETTE DANCE-dječja-6. mjesto
INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE CUP-DOMENICA OPEN 2017 -Ekipno natjecanje gdje se boduju sveukupni rezultati u 3 kategorije,natjecali smo se u kategoriji
TRADICIONALNI MAŽORET PLES-juniori i minime mlađe i kategorija POMPONI-KADETI
Sveukupni ekipni plasman bio je -2. mjesto
EUROPSKO PRVENSTVO U MAŽORET PLESU ALLMERE 2017-NIZOZEMSKA
ACCESORIES SOLO-JUVENILE-Eva Varga 12-to mjesto
PLANINARSKO DRUŠTVO “BUNDEK” MURSKO SREDIŠĆE
Godišnja nagrada Hrvatskog planinarskog saveza za najbolji rad s mladima u 2017. godini
DVD MURSKO SREDIŠĆE
MILJENKO PALNEC – 2. mjesto – utrka vatrogasaca u Zagrebu
Sudjelovanje na natjecanju i izložbi starih ručnih štrcaljki u Svetoj Mariji – obnovljena stara štrcaljka DVD Mursko Središće iz 1892. godine proglašena najljepšom u Međimurskoj županiji
DVD PEKLENICA
ŽUPANIJSKO VATROGASNO NATJECANJE – osvojeno 1. mjesto u kategoriji pomladak muški djeca od 6 do 12 godina
USR “SPORT ZA SVE” MURSKO SREDIŠĆE
- mjesto – Županijski turnir u odbojci za žene
- mjesto – Županijski turnir u boćanju rekreativaca Međimurja
- mjesto – Županijski turnir u kartanju “BELOTA” rekreativaca Međimurja
DRUŠTVO ŽENA MURSKO SREDIŠĆE
- FESTIVAL MEĐIMURSKIH SLASTICA “BAKINI KOLAČI” PRELOG: 3. mjesto osvojila NADA TURK
OSNOVNA ŠKOLA MURSKO SREDIŠĆE
LUKA MESARIĆ – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)
FRANO NOVAK – 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)
IVANO GOGIĆ – 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)
ŠIMUN BILAS – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 6.razredi
LOVRO ŽGANEC – 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 7. razredi)
NOA ŠAJNOVIĆ – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike i 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz elektronike (8. razred)
KEVIN NEDELJKO – 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 8. razred)
LUKA SLAMEK – 1. mjesto na Županijskom natjecanju i 14. mjesto Državno natjecanje iz elektrotehnike
RADIOKLUB MEĐIMURJE – MURSKO SREDIŠĆE
VLADIMIR VINKO – sudjelovao na balkanskom prvenstvu u Divičibarama u Srbiji- kategorija M60 – 2. mjesto – Europsko prvenstvo u Litvi – 6. mjesto u sprintu i 11. mjesto u klasici
KLUB LIJEČENIH ALKOHOLIČARA “POVRATAK” MURSKO SREDIŠĆE
JOSIP ORŠUŠ za 10 godina apstinencije – priznanje Hrvatskog saveza klubova liječenih alkoholičara za dugotrajan trud
ATLETSKI KLUB MURSKO SREDIŠĆE
MARTA NOVAK – za 1 mjesto na 600 metara – HRVATSKI ATLETSKI SAVEZ – TOP 30 atletičara i atletičarki – 4 atletske discipline: 200, 300, 400 i 600 metara