7 C

Dominik Dukić i Roko Novinščak plasirali se na Svjetsko prvenstvo u robotici u Panami

Hrvatsko finale robotičkog natjecanja World Robot Olympiad 2023. održano je 3. lipnja 2023. u sportskoj dvorani Osnovne škole Bogumil Toni u Samoboru. Ovo svjetski poznato natjecanje provodi se u više od 90 zemalja svijeta, a ovogodišnje finale okupilo je 52 ekipe iz cijele Hrvatske.

Na otvaranju natjecatelje je pozdravio državni tajnik Središnjeg državnog ureda za razvoj digitalnog društva g. Bernard Gršić, a zatim su predstavljene sve ekipe.

I. osnovnu školu Čakovec predstavljalo je pet ekipa u pratnji učiteljice Ivane Ružić i učitelja Branka Vujnovića:
Capybara (Rahela Dukić, Ivan Raguž i Sana Cimerman),
Duos Pomfritos (Eugen Janković, Vito Janković i Petar Pavčec),
PrimeRD (Dominik Dukić i Roko Novinščak),
Prva (Ivan Dobranić, Vito Kerman i Max Varga),
Viktorija (Lucija Bočkaj i Saša Ovčarić).

Sve su ekipe ostvarile iznimne rezultate, a PrimeRD pobijedila je u ekipi seniora i plasirala se na svjetsku razinu natjecanja koja će se održati u studenom u Panami.

Podsjetimo, Dominik Dukić i Roko Novinščak, članovi ekipe PrimeRD, na ovome su natjecanju sudjelovali četiri puta i tri puta pobijedili na državnoj razini. Pandemija je spriječila odlazak na prethodna dva svjetska natjecanja.

I. osnovna škola Čakovec imala je svoje predstavnike i na svjetskoj razini natjecanja World Robot Olympiad 2022. koje je održano u Dortmundu. Školu su predstavljali Teo Doring, Dominik Dukić i Martin Krištofić i osvojili visoko 23. mjesto.