Domašinec: Zoran Križanić i Mateja Kaniški iz AK Varaždin osvojili Murščak

Danas u prijepodnevnim satima u Domašincu je održana 2. utrka Murščak. Organizatori NK Dinamo Domašinec u suradnji s Atletskim klubom Međimurje Čakovec, pod pokroviteljstvom općine Domašinec ove su godine pripremili nešto dulje staze s ciljem promoviranja poučne staze Murščak.

Tako je pred trkačima danas bila staza od 4.5 kilometra u kojoj su mogli sudjelovati i hodači i staza glavne utrke koja se ujedno boduje za Kup sjeverozapadne Hrvatske od 12 kilometara. Budući da je utrka zamišljena kao događanje za cijelu obitelj, organizirane su i dječje utrke u nekoliko kategorija na 100 i 300 metara.

Dječja utrka dječaci

Dječja utrka djevojčice

Također, 2. utrka Murščak dobila je i međunarodni karakter. Uz trkače iz Zagreba, Zagrebačke, Varaždinske, Koprivničko-križevačke, Krapinsko-zagorske i Međimurske županije, sudjelovali su i natjecatelji iz Mađarske.

Tako je prvo mjesto muške kategorije ukupnog poretka na 4.5 kilometara osvojio upravo natjecatelj iz Mađarske, Adam Papp. Drugo mjesto pripalo je Miljenku Blažinčiću iz BK Prelog, a treće mjesto otišlo je u ruke Maria Horvata iz PG Geler.

Ukupan poredak muški 4.5km

U ukupnom poretku ženske kategorije na 4.5 kilometara prva je bila Simona Jambrošić iz AK Varaždin. Srebro je osvojila Anja Jambrešić iz AK Mursko Središće, a broncu Ana Goričanec iz AK Varaždin.

Ukupan poredak žene 4.5 km

U ukupnom poretku glavne utrke na 12 kilometara u muškoj kategoriji prvi je bio Zoran Križanić iz AK Varaždin. Srebrna medalja pripala je Dinku Soliću iz AK Varaždin, a brončana medalja otišla je u ruke Željka Mustača također iz AK Varaždin.

Ukupni poredak muški 12 km

Zlato oko vrata u ukupnom poretku ženske utrke na 12 kilometara osvojila je Mateja Kaniški iz AK Varaždin. Drugo mjesto pripalo je Nadi Siladi iz AK Međimurja Čakovec, a treće mjesto osvojila je Alenka Horvat iz AK Varaždin.

Ukupni poredak žene 12 km

Čestitke svim natjecateljima!

Organizatori se zahvaljuju članovima Crvenog križa Čakovec i vatrogascima DVDa Domašinec i Turčišće koji su osigurali ovu utrku, sponzorima i svima koji su na bilo koji način pridonijeli ovome događaju.