4 C

Četiri gola Valjka za visoku pobjedu Mladosti, pobjeda Dinama(P) i remi Omladinca u 1. kolu

Jučer je započelo prvenstvo u 4.NL Čakovec-Varaždin u kojem su odigrane četiri utakmice, tri se igraju danas, a posljednja između Međimurca i Mladost Kometa zbog turnira u Dunjkovec-Pretetincu u srijedu.

U međimurskom derbiju u Svetoj Mariji gledatelji su vidjeli čak devet golova, od kojih su četiri djelo novopristiglog pojačanja iz Ludbrega Nikole Valjka. Pred oko 400 gledatelja Sloga je povela 0:2 golovima Cruza i Vinkovića. Pred kraj prvog dijela prvim golom Valjka domaćin smanjuje na 1:2.

Početak drugog poluvremena donio je preokret i domaća Mladost golovima Valjka i Nađa u 48. minuti vodi 3:2. Slogaši poravnavaju na 3:3 drugim golom Cruza, ali to je za njih bilo sve. Do kraja utakmice Mladost je bolja i postiže još tri gola uz dva promašena jedanaesterca za konačnu pobjedu 6:3.

U Novom Selu Rok 2:2, podjela bodova golovima iz prvog poluvremena. Omladinac je dva puta vodio lijepim golovima Kuqija i Petrinca, a gosti dva puta uspjevaju golovima Horvata i Mlakara iz jedanaesterca izjednačiti. Omladinac je mogao utakmicu riješiti u prvom dijelu ali se ispromašivao, pa borbeni Zelengaj odlazi kući s bodom.

Dinamo je u Palovcu bio siguran  u otvaranju sezone i pobijedio Nedeljanec 3:1. Utakmica je riješena već u prvom dijelu, točnije do 28. minute je bilo već 3:0, autogolom gostiju i golovima Štroka i Dodleka. Gosti iz Nedeljanca uspijevaju samo smanjiti na 3:1.