Čakovčanin Jurica Kavran i Varaždinka Tihana Vusić zlatni u latino plesu

Jurica Kavran i Tihana Vusić
Varaždinka Tihana Vusić i Čakovčanin Jurica Kavran osvojili su zlatna odličja u Osijeku u kategoriji Starije mladeži

Protekle subote, 11. ožujka u Osijeku je održano Državno prvenstvo RH u latinsko-američkim plesovima u organizaciji ŠPU Feniks iz Osijeka. Natjecala su se 73 plesna para u 8 starosnih kategorija od mlađih osnovaca do veterana III. U prepunoj plesnoj dvorani publika je uživala u vrhunskim plesnim koreografijama u ritmu sambe, rumbe, cha-cha, paso-doble i jive-a. Od ranih poslijepodnevnih sati pa do kasne večeri kad su se odvijala finalna natjecanja, u rasplesanoj atmosferi svi su se parovi trudili pokazati sve što znaju i dati najbolje od sebe.

Iz Sportskog plesnog kluba Varaždin nastupila su 4 plesna para, a dva para su osvojila zlatna odličja i naslove državnih prvaka u latinsko-američkim plesovima. Tihana Vusić i Jurica Kavran u kategoriji Starije mladeži te Valentina i Marinko Patafta u kategoriji Veterana II osvojili su prva mjesta i titule državnih prvaka, Anja Topolovec i Vedran Sraga u kategoriji Odraslih osvojili su 6. mjesto, a Anja Liber i Robin Kereša su se plasirali na 7. mjesto u kategoriji Starija mladež.

Jurica Kavran i Tihana Vusić državni su prvaci u latinsko-američkom plesu

Dvostruki državni prvaci

Tihana i Jurica ovim su plasmanom postali dvostruki državni prvaci jer su krajem siječnja osvojili i prvenstvo RH u standardnim plesovima. Samo dva dana nakon tog velikog uspjeha dobili su priznanje za najveće nade varaždinskog sporta u kategoriji sportski par.

Sredinom veljače nastupili su u Münchenu na 68. po redu „Ball der Nationen, u okviru kojeg su se na pozivnom turniru Europapokal/ Sparda Youth Cup 2017 natjecali izabrani, najbolji predstavnici svojih zemalja, i to samo u kategorijama Starije mladeži i Odraslih. Parovi u Starijoj mladeži natjecali su se u latinsko – američkim plesovima, a parovi u kategoriji Odraslih u standardnim plesovima. Tihani i Jurici ukazana je velika čast te su pozvani nastupiti na tom već tradicionalnom natjecanju kao najbolji hrvatski plesači u svojoj kategoriji. Unatoč izrazito jakoj konkurenciji uspješno su se plasirali u finale s parovima iz Rusije, Njemačke, Češke i Slovenije i osvojili odlično 4. mjesto.

Kao državni prvaci u obje kategorije kvalificirali su se na europska I svjetska prvenstva i u standardnim i u latinsko-američkim plesovima od kojih će se najprije održati Europsko prvenstvo u latinsko-američkim plesovima i to 14. svibnja u Moldaviji.

Plesački par Vusić-Kavran krajem siječnja osvojio je i prvenstvo RH u standardnim plesovima