Čakovčanci Mario Mesarić I Radule Mikić državni su prvaci u disc golfu

Titule državnih prvaka odnijeli su Zagrepčanin Noa Ćavar u konkurenciji juniora, Varaždinka Danica Pajtak kod žena, te Čakovčanci Mario Mesarić u muškoj kategoriji te Radule Mikić u muškoj kategoriji preko 40 godina.

Proteklog vikenda na terenu uz sportsku dvoranu Arena Varaždin održano je 9. Prvenstvo Hrvatske u disc golfu. Organizator prvenstva bio je Hrvatski flying disc savez, dok je izvršni organizator bio Disc golf klub Lagoda.

Na prvenstvu je sudjelovalo 39 igračica i igrača iz 7 klubova, a natjecanja su se odvijala u subotu i nedjelju 25. i 26. rujna. Igrale su se tri pune runde od 18 staza, svaka trajanja od preko 3 sata, te finalna runda na 9 staza.

U juniorskoj kategoriji Noa Ćavar iz Flying disc kluba Zagreb, najiskusniji Hrvatski mladi disc golfer, nije imao konkurenciju u borbi za zlatnu medalju. Za drugo mjesto su se dugo borila dva igrača Flying disc kluba Nova Gradiška – David Glavičić i Luka Kruljac pri čemu se pred kraj prvenstva David uspio odvojiti od Luke i osvojiti srebrnu medalju.

U ženskoj kategoriji Danica Pajtak iz Disc golf kluba Varaždin je, nakon 2016. i 2018. godine,  osvojila svoju treću titulu najbolje u državi. Maja Šimenc iz varaždinskog Disc golf kluba Lagoda osvojila je srebro a te Ira Molnar-Gorički iz Flying disc kluba Zagreb broncu.

U kategoriji muških iznad 40 godina Radule Mikić iz Čakovečkog Disc golf kluba Zrinski je osvojio svoju drugu titulu prvaka. Drugo mjesto je osvojio Tomislav Ćavar iz Flying disc kluba Zagreb, a na treće se plasirao Anđelko Zrinski iz Sportsko-rekreativne udruge Zagorje.

U konačnici titulu prvaka države, nakon osvojenog drugog mjesta godinu ranije, ponio je Mario Mesarić iz Čakovečkog disc golf kluba Zrinski a Nino Đurak iz Disc golf kluba Varaždin srebro.

Osim službenih natjecateljskih kategorija održano je natjecanje i u rekreativnim kategorijama namijenjenim početnicima gdje su najbolji bili Laura Žiković i Val Martić iz Riječkog disc golf kluba Eagle.

Fotografije: Lagoda Disc Golf