3.7 C
Utorak, 16 travnja, 2024

4. HNL: Rudar iznenadio u Varaždinu, a Omladinac u Ludbregu

Uzbudljivo kolo u IV. HNL Čakovec-Varaždin. U veoma nervoznoj utakmici u kojoj je sudac Klarić podijelio tri crvena i šest žutih kartona Omladinac je iznenadio u Ludbregu i uzeo bodove. Nakon ranog vodstva Podravine igrači Danijela Štefulja od 20. do 27. minute postižu tri gola i preokreću rezultat. Strijelci su bili Lukman, Okuba i Takanori. U nastavku Valjak svojim drugim golom uspijeva samo ublažiti poraz domaćina.

U Prelogu je domaćin podijelio bodove s Pušćinama koje su poravnale na 1:1 u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U borbenoj utakmici nakon neiskorištenih prilika domaćeg Varteksa, Rudar zasluženo odnosi bod. Golovi su pali u otvaranju utakmice, a poveli su gosti golom Petaka u 14.minuti da bi četiri minute kasnije postignut konačni rezultat.

Kiks Varteksa iskoristio je Polet i sada mu bježi tri boda. U sigurnoj pobjedi jedan gol su si zabili gosti iz Nedeljanca sami, dok su ostala dva postigli Mezga i Medved.

Sloga diže formu, a to je na svojoj koži osjetilo i Nedelišće. Do odmora već vode 2:0 golovima Bakse i Fabricia. U nastavku smanjuje Vizinger da bi Knežević u 74. minuti povisio na 3:1. Pet minuta prije kraja Mesarić samo umanjuje poraz.

Preokret su gledatelji vidjeli i u Palovcu gdje svoje domaće utakmice igra domašinečki Dinamo koji je prvi došao u vodstvo golom Antonovića. S dva uzastopna pogotka Vabec dovodi svoj Međimurec u prednost, a u 50. minuti golom Treske vode 1:3. Pet minuta kasnije za domaće pogađa Igrec za konačnih 2:3.

4 HNL 26.kolo:

Podravina-Omladinac 2:3, Mladost Komet-Pušćine 1:1, Varteks-Rudar 1:1, Sloga-Nedelišće 3:2, Polet-Nedeljanec 3:0, Dinamo:Međimurec 2:3, Novi Marof-Bednja 1:2, Dubravka Zagorac-Jalžabet 1:1