2. HNL: Međimurje slomilo Orijent u prvom dijelu

nk međimurje
Dobra igra nogometaša Međimurja

Vrijedna tri boda nose Međimurci s Krimeje. U posljednjem ovojesenskom kolu Međimurje je gostovalo u Rijeci kod Orijenta. Na poluvrijeme su Čakovčani otišli s dva gola prednosti nakon taktički zrele igre. Prepustili su inicijativu domaćinu i prijetili iz kontri preko brzih Brckovića, Ivančića i Ikića.

U vodstvo Međimurje dolazi nakon što je u kontri izboren korner kojeg je uspješno izveo Neven Hlišć, a na pravom mjestu je bio Hranilović koji u 10. minuti pogađa glavom za 0:1. Vodstvo je povećano u 26. minuti nakon brzog kontranapada u kojem Zanjko poslužuje Ivančića koji sam izlazi na vratara Berkovića i rutinski pogađa mrežu. U drugom dijelu ista priča, s time da su mreže mirovale.

Orijent je zaprijetio samo jednom, ali je Koprić otklonio opasnost. U posljednjoj minuti mladi Hlišć s preko 30 metara lobao je istrčalog golmana, ali lopta odlazi tik pored stative. Tako su igrači Damira Lepena uspješno okončali polusezonu i s 22 boda na 8. mjestu čekaju proljetni nastavak.