1. HRL žene: Domaći poraz Zrinskice vodi u borbu za opstanak

Rukometašice Sinja na najbolji su mogući način zaključile gostovanje u Čakovcu gdje su u potpunosti nadigrale domaći Zrinski i time napravile novi veliki korak prema prvoligaškom opstanku, dok Zrinskicama predstoji teška borba za ostanak u ligi.

Sinj je već od starta krenuo punim gasom, raspucana je bila Masnić, pa je u nekoliko navrata bilo i do pet golova viška za gošće. Ipak, s tri gola u nizu domaće stižu do minus dva, posljednji put u 22. minuti pri rezultatu 12:14. Od tog trenutka pa do odlaska na odmor, Sinj se potpuno razgoropadio i pritom pokazao sve kvalitete. Serijom od 6-0 prednost Sinja popela se na ogromnih osam golova, a na odmor se odlazi rezultatom 14:21.

Odmah na otvaranju nastavka Mažurin je pogodila za novih plus osam, ali u narednih pet minuta domaće djevojke postižu četiri gola u nizu, opasno prijete, da bi potom veliki nalet Zrinskog zaustavila gostujuća vratarka sa sedam metara.

Iako su se Čakovčanke trudile do kraja barem malo zakomplicirati stvari, nikakve realne šanse nisu imale. U drugom dijelu ništa se nije promijenilo i Sinjanke rutinski privode utakmicu kraju, te na kraju odnose pobjedu s velikih i pomalo neočekivanih 37:28.

U redovima gošći Silvija Masnić postigla je sedam pogodaka uz stopostotan šut (7/7), jednako kao i Ana Lovrić (7/9).

Na vratima Zrinskog debitirala je 32–godišnja Melita Jug koja je obranila šest lopti, a najefikasnija je bila Ena Car s 8 pogodaka.

Poslije 17. kola Zrinski je na 10. mjestu sa 12 bodova, samo dva više od mjesta koje garantiraju opstanak. U sljedećem kolu Zrinski odlazi na gostovanje Podravka Vegeti u Koprivnicu.