4 C

1.HNL mladi: Pobjeda kadeta Međimurja protiv Istre 1961

U nastavku prvenstva 1. HNL za pionire i kadete Međimurje je u 16. kolu ugostilo vršnjake iz Pule, ekipu Istre 1961 i zabilježilo polovičan rezultat. Pioniri su visoko poraženi, Puljani su pobijedili 6:0. Kadeti Međimurja bili su bolji od Istre 1961 pobjedivši 2:0.

U utakmici pionira igrači Marija Šarića dobro su se držali u prvom poluvremenu protiv favorizirane Istre koja je druga na tablici s utakmicom manje od vodećeg Hajduka koji im bježi jedan bod. Na odmor gosti odlaze s golom prednosti. Međutim odmah početkom nastavka nakon kiksa u domaćoj obrani Istra povećava na 0:2, a devet minuta kasnije trećim golom gostiju utakmica je riješena. Do kraja još tri gola u domaćoj mreži za visokih 0:6.

Pioniri Međimurja tako su ostali na 11 bodova i nalaze se na pretposljednjem mjestu.

U utakmici kadeta debi je imao novi trener domaćih, Krešimir Šenji, i odmah upisao vrijednu pobjedu. U prvom dijelu ravnopravna igra i na odmor se odlazi bez golova. Početkom drugog poluvremena Stojko Saša koji je netom ušao u igru u 47. minuti postiže gol za vodstvo domaćih.

Istra pokušava poravnati, ne uspijeva im, a pobjedu potvrđuje domaći kapetan Lovro Levak Panić lobavši golmana u 75.minuti. Ovom značajnom pobjedom u borbi za opstanak kadeti su došli do 8 boda i prepustili fenjer Cibaliji.

I na ukupnoj tablici Međimurje je prešlo Vinkovčane i trenutno s 19 bodova ima bod više od posljednje Cibalije.

U idućem kolu u lokalnom derbiju pioniri i kadeti Međimurja gostuju kod Varaždina.