Nera i Oskar svom su Dini dali doživotnu ljubav

Dino Mikulić (38) iz Murskog Središća od rođenja živi u neposrednoj blizini rijeke Mure, pa ne čudi što je zavolio ovaj predivan ambijent i rado boravi u prirodi. Da mu trenuci šetnje budu ljepši, uz njega je uvijek i njegova Nera, kujica koja već ima trinaest godina, a i bolesna je. Prošla je već dvije operacije, ali, doznali smo, pravi je borac i ne odustaje.

Iako su vani i nekoliko puta dnevno, šetnje su zbog Nerine bolesti  sada sporije, no Dino sa strpljenjem polako šeta uz nju, dajući joj vremena da ona u svom ritmu provede vani svoje vrijeme za šetnju.

Ljubav između Dine i Nere započela je sada već davne, 2012. godine, prije punih trinaest godina, a započela je tako da je Dinin brat na ulici pronašao prestrašeno štene prepuno rana po cijelom tijelu. Kako je Dino ljubitelj prirode i životinja, nije mogao, a da ne udomi ovu predivnu mješanku, te je tu započela njihova avantura koja još uvijek traje.

  • Moja Nera najbolja mi je životinjska prijateljica, ispričao nam je Dino. Kad god mogu, zajedno smo, s njom provodim sve svoje slobodno vrijeme, u šetnji po prirodi, na šetnici uz Muru, gotovo da se i ne razdvajamo. Kad je stigla k meni, bila je sva prestrašena, ali brzo smo se sprijateljili. Nisam je na vrijeme odveo na kastraciju, pa je kao jako mlada imala šest bebica psića – pet sam ih dao u azil, a jednog sam zadržao i to je bio legendarni Oskar kojeg više, nažalost, nema s nama.

Oskar i Nera poznati su svim stanovnicima Murskog Središća jer ih cijela obitelj obožava i uvijek su bili viđeni zajedno s njima, na nekoj od brojnih šetnji i psećih pustolovina. Oskar je bio mješanac koker španijela, a Nera je također mješanka. Doznali smo da Nera obožava kupanje, a takav je bio i Oskar. 

  • Oskar je obožavao vodu, bilo to ljeti ili zimi, kupao se neumorno u rijeci Muri, bez obzira na vremenske uvjete, nije mu smetala ni hladnoća, ni vrućina. Osim toga, blizu su nam i šume, pa smo zajedno prošli svakojake izlete. To mi je bilo najljepše vrijeme u životu. Bio je strastveni lovac na fazane i teško ga je bilo zaustaviti kad je krenuo na neki od svojih pohoda.

Krajem 2024. godine Oskar je podlegao bolesti i napustio svog prijatelja Dinu. Tuga je bila prevelika, a čak su i susjedi bili tužni. Jedan od susjeda na svom je fejsbuk profilu ostavio i oproštajnu poruku za Oskara: “ Ode moj Oskar! Kada je meni bilo najteže u životu , on je patio sa mnom. Znao je da nešto nije u redu. Te velike lijepe oči su me gledale i plakale. Nije dao da se ga makne od mene. Sjedio je i pozorno me gledao, kao da pita kako da mi pomogne? A pomogao je onda kada je bilo najteže. Hvala ti, moj prijatelju!”

Ljubav prema životinji teško će razumjeti onaj tko je nije nikada osjetio. Dino je sretan što je dobio priliku da doživi jedno tako veliko i predivno prijateljstvo, a svojom brigom i strpljenjem, posebno sada, za bolesnu Neru, uzvraća za sve divne trenutke provedene sa svojom veselom ekipom. 

  • Oboje su maze, rekao nam je Dino,  od malena spavaju zajedno sa mnom u krevetu, i tako je još i danas, kad je ostala samo Nera. Nisam požalio ni jednu sekundu koju sam s njima proveo i nadam se da će Nera još jedno dugo vrijeme ostati sa mnom.

Svi Dinini prijatelji znaju za njegovu veliku ljubav i privrženost njegovim psima, pa je od jedne prijateljice na dar dobio i naslikan portret Nere i Oskara u njihovim najboljim danima.

Neobičan ljubimac prošetao s gazdaricom po čakovečkoj “špici”

Ostavi komentar

Povezani članci

Ostanimo povezani

51,240FanoviLajkaj
608SljedbeniciSlijedi
0PretplatniciPretplatiti

NAJNOVIJE