7.1 C

Sjajna Lucija Lesjak osvojila međunarodni turnir ‘Top ten’ bez izgubljenog boda

Lucija Lesjak sjajnim je nastupom osvojila jubilarni 20. međunarodni karate turnir “Top ten”.

Na putu do titule turnira koji se održao u maloj dvorani Doma Sportova u Zagrebu ostvarila je četiri pobjede bez primljenog boda.

Na početku je ostvarila pobjedu protiv Slovakinje Hane Kuklove (7-0), zatim svladala Stefani Krešić iz BiH (2-0), dok je u neizvjesnom polufinalu s pobjedom protiv Slovenke Urše Haberl (1-0) izborila finale.

Finalni susret protiv Kyriaki Kydonaki završio je bez bodova, no u sudačkom preglasavanju Lucija je ostvarila ukupnu pobjedu s 4-1.

– Dobro natjecanje, cure su bile dobre. Od prvog meča sam imala 7-0 do finala na 0-0. Generalno sam zadovoljna izvedbom. Imala sam dobrih trenutaka, bilo je i padova u meču, ali drago mi je što sam uspjela izvući i pobijediti, rekla je Lucija.

Lucija je u posljednjih godinu i pol sa ženskom ekipom osvojila zlato na EP-u Gaziantepu, zatim ekipnu broncu na prethodnom EP-u u Poreču te je također osvajačica svjetske bronce u teškoj kategoriji na SP-u u Dubaiju koje se održalo prošle godine. Isto tako, Lucija je aktualna osvajačica zlata s prošlog SP-a za mlađe seniore u Čileu.