KRAJ Hrvatski nogometni kup: Varaždin-Međimurje 2:0

U Varaždinu na stadionu Anđelko Herjavec odigrana je utakmica 1. kola Hrvatskog nogometnog kupa i susjedski derbi između NK Varaždina vodeće momčadi II. HNL i našeg NK Međimurja koje se nalazi također visoko u drugoligaškom prvenstvu na četvrtom mjestu. Pobjednik ovog susreta u 2. kolu dobiva atraktivnog protivnika na domaćem terenu – ugošćuje Rijeku. To je Varaždin koji je slavio rezultatom još iz prvog dijela 2:0.

Pratimo uživo razvoj događaja iz Varaždina.

KRAJ U VARAŽDINU – Varaždin je zadržao dva gola prednosti i pobjedom 2:0 ušao u osminu-finala i igra s Rijekom za plasman među najboljim 8 ekipa hrvatskog kupa u ovoj sezoni.

87. minuta – PONIŠTENI GOL MEĐIMURJU. Sudac nije pustio prednost, već je svirao slobodnjak za naše na nekih 18 metara. Lopta je završila u mreži Mrmića, ali čula se sudačka zviždaljka. Kakva greška suca Lovrića. Režić je loše izveo slobodnjak.

85. minuta – VELIKI PLJESAK I SKANDIRANJE DOMAĆIH NAVIJAČA ZA KAPETANA MEĐIMURJA. Sudac Lovrić dosudio je slobodnjak za Međimurje uz veliko negodovanje navijača Varaždina. Iz izgledne situacije Režić je odlučio vratiti loptu domaćinu, jer očito prekršaja nije bilo. Fair-play potez koji se ne viđa svaki dan.

78. minuta – konačno malo posla u drugom poluvremena za vratara Međimurja Galošija koji je praktički bio nezaposlen ove 33 minute nastavka. Sigurno je ukrotio neugodan udarac glavom domaćeg napadača. Popustio je pritisak Međimurja, nakon što nisu uspjeli smanjiti izgleda da su se pomirili s porazom.

72. minuta – izdaje strpljenje domaće navijače koji su opet lijepo popunili varaždinski stadion i još jednom dokazali da uz “veliku četvorku” hrvatskog nogometa imaju najviše gledatelja na svojim utakmica. Večeras ovu utakmicu gleda oko 1.500 gledatelja, uglavnom domaćih koji usprkos vodstvu 2:0 kritiziraju domaće igrače i traže od trenera Mumleka da mijenja najslabije karike i da ih probudi u nastavku. Zaista, u drugom poluvremenu Varaždin je u potpuno podređenom položaju, imali su domaći i dosta sreće da je još uvijek ovih 2:0. Trener Mumlek odlučio se u drugom dijelu drugog poluvremena za dvije promjene u sastavu Varaždina.

71. minuta – nova dobra prilika za Međimurje. Sada je Trojak bio u vrlo izglednoj situaciji pred domaćim vratima, ali nije najbolje zahvatio loptu. Odmah potom dobar udarac, ali pravo u Mrmića. Pa još jedan obećavajući napad Međimurja, ali bez kvalitetnog završnog dodavanja.

63. minuta – trener Međimurja Kristić radi i drugu izmjenu. Ušao je Šarić, a izašao ni danas previše raspoloženi napadač Škvorc.

57. minuta – JOŠ JEDNA ODLIČNA PRILIKA ZA MEĐIMURJE. Sada je Marciuš probio obranu gostiju s lijeve strane, ali Mrmić brani. Treća velika neiskorištena prilika Međimurja u 12-13 minuta nastavka. Već je bez problema moglo biti 2:2, ovako domaći vode uvjerljivo, a bojimo se da bi mogli kazniti promašaje Međimurja.

55. minuta – KAKO SADA NIJE LOPTA ZAVRŠILA U MREŽI VARAŽDINA. Smušenost u redovima domaćina, kombinirali su bez problema igrači Međimurja na visini jedanaesterca i onda je lopta ostala gotovo pa na bijeloj točki za Hranilovića koji potpuno neometan puca pored lijeve vratnice domaćeg gola.

49. minuta – SJAJNA PRILIKA ZA MEĐIMURJE – nakon ubačaja iz kuta, lopta je ponovno došlo u kazneni prostor gostiju, kombinirali su igrači Međimurja s desne strane i iznenada se ukazala prilika za udarac iz blizine Patafte. Mrmić je bio svladan, ali lopta je zamalo prošla pokraj desne Mrmićeve stative. Bolje su ušli naši u drugi dio susreta, šteta što nisu odmah smanjili rezultat.

Varaždin -Međimurje
Varaždinski napadači bili su puno konkretniji u prvom dijelu za vodstvo protiv Međimurja 2:0

46. minuta – krenulo je drugo poluvrijeme koje će se igrati pod reflektorima. Jedna promjena u redovima Međimurja. Umjesto krilnog napadača Karamarkovića ušao je Marciuš.

POLUVRIJEME JE U VARAŽDINU 2:0 za Varaždin: Varaždin nakon prvih 45 minuta kontrolira igru i rezultat. U najavi smo napisali da Varaždinci osim u prvenstvu i u kupu žele napraviti dobar rezultat i po svemu sudeći tako će i biti. Inače, poznati su svi sudionici osmine-finala Hrvatskog nogometnog kupa osim u Varaždinu gdje se igra posljednja utakmica prvog kola. Nije bilo ni jednog iznenađenja. Međutim, u 2. kolu je i nekoliko drugoligaša, kao i niželigaša. Svi prvoligaši prošli su dalje. Nakon Intera, Slaven-Belupa i Osijeka, danas su im se pridružili Dinamo, Hajduk, Rijeka, Istra i Lokomotiva. Gorica i Rudeš ranije su ispali u kup natjecanju. Zagrebački modri nisu se proslavili jedva su pobijedili 1:0 u Mravincima i to iz penala u 77. minuti. Osim njih među 16 najbolji su drugoligaši: Šibenik i Zadar, kao i niželigaši: Jadran LP, Krk, Marsonia, Vinogradar i Zelina.

45. minuta – gotov je prvi dio utakmice. Domaći rutinski vodi 2:0.

40. minuta – sada su naši malo pritisnuli Varaždince, uslijedila su dva udarca glavom Škvorca i Karamarkovića, ali oba su bila potpuno bezopasna.

36. minuta – konačno i nešto od Međimurja. Nakon prekršaja na 20-ak metara od gola Varaždina, loptu je namjestio Režić, ali nije bio tako efikasan kao Brezovec. Mrmić je ostao na mjestu i loptu upućenu u svoju stranu uhvatio je bez problema. Prvi udarac prema domaćim vratima. Međimurje se konačno malo probudilo.

34. minuta – nova lopta u mreži Galošija 2:0 za Varaždin. Izgleda da će današnja utakmica biti lagani zalogaj za Varaždin. Nakon dvadesetak minuta bezidejnosti s jedne i druge strane, dobro ubačenu loptu sa strane domaći napadač iz blizine poslao je iza leđa gostujućeg vratara.

25. minuta – smirila se utakmica nakon vodstva domaćina. Ne događa se previše toga zanimljivoga. Međimurje se probudilo, ali za sada je samo jedan slučajan ubačaj pred domaćeg vratara Mrmića bio opasan. Dva udarca iz daljine završila su daleko preko gola.

9. minuta – vodstvo domaćih 1:0. Sjajno je zabio Brezovec iz slobodnjaka s nekih 20 metara. Galoši koji brani danas u Varaždinu bio je nemoćan. Zaista sjajno izveden slobodan udarac domaćeg veznjaka.

1. minuta – počela je utakmica. Domaćin je odmah pritisnuo.

Domaći igraju uglavnom u najjačem sastavu, dok je trener Međimurja Kristić na klupi ostavio napadača Marcijuša, a nema ni ozlijeđenih Marića i Munivrane.

Poznati su sastavi današnje utakmice.

VARAŽDIN – MEĐIMURJE 2:0 (2:0)

VARAŽDIN. Stadion Anđelko Herjavec. Gledatelja: 1500. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) – 5. Pomoćnici: Sanja Rođak – Karšić (Podravske Sesvete) i Dejan Berger (Osijek). Četvrta sutkinja: Ivana Martinčić. Delegat: Željko Ukić (Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 Brezovec (9), 2:0 Glavica (34).

Varaždin: Mrmić 7 – Čelić 6, Senić 6 (od 68. Kulenović), Sambolec 6,5, Ayodeji 6 – Jertec 6,5, Brezovec 7,5, Kolarić 6 (od 74. Težak -) – Golubar 6, Glavica 7, Sačer 6 (od 80. Vuk -).

Međimurje: Galoši 6 – Pajić 6, Pušić 6, Režić 6,5, Brcković 6,5 – Hranilović 6, Zanjko 6, Patafta 6 – Karamarković 5 (od 46. Marciuš 7), Škvorc 5 (od 63. Šarić 6), Trojak 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Brezovec (Varaždin)