18.9 C

Zaslužena i uvjerljiva pobjeda Međimurja protiv druge ekipe Osijeka

Evo kako se igralo u 3. HNL Istok.

Varaždin je bez borbe došao do tri boda jer se momčad Višnjevca, koja je posljednja i već je davno ispala, nije pojavila. Tako je rastojanje između prvog Međimurja i drugog Varaždina dva kola prije kraja ostalo isto, Međimurje ima četiri boda više na svom kontu.

U derbi utakmici 28. kola u Čakovcu pred 200 gledatelja teška, ali zaslužena pobjeda Međimurja protiv druge ekipe Osijeka. Iako smo najavljivali otvorenu utakmicu, gosti su se potpuno zatvorili i branili s devet igrača.

Međimurje je došlo u vodstvo vrlo rano u 10. minuti kada je Režić preciznim udarcem iz slobodnjaka s oko 25 metara desni gornji vratarev kut. Očekivalo se  da će se Osijek otvoriti, međutim i dalje igraju zatvoreno i u rijetkim kontrama pokušavaju ugroziti gol Šafarića. Zamalo je to uspjelo Lišniću u 43. minuti kada nakon centaršuta s lijeve strane volejem pogađa prečku.

U drugom dijelu i dalje terenska inicijativa Međimurja, a Osijek i dalje igra zatvoreno. Tek u posljednjih desetak minuta igra se malo preselila na polovicu domaćina što je otvorilo prostor napadačima Međimurja. U nekoliko kontri bolje su mogli reagirati Munivrana, Oštrek i Slunjski kada su nakon povratnih lopti umjesto u mrežu pogađali gostujućeg vratara Barešića. Tako je rezultat ostao 1:0 koji je donio Međimurju tri boda i vjerojatno prvo mjesto. S nestrpljenjem Čakovčanci očekuju odluku komisije za licenciranje u žalbenom roku i dozvolu za igranje u 2 HNL.

Igrači Koprivnice konačno su se probudili i nakon osam kola došli do pobjede 3:1 protiv Đakovo Croatije. Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli u 5.minuti golom Nikolića, no u roku tri minute najbolji strijelac Koprivnice Luka Ivanović donosi preokret. U 12.minuti poravnava na 1:1, a u 15.minuti dovodi Koprivnicu u vodstvo 2:1 što je i rezultat poluvremena.

U drugom dijelu gosti iz Đakova pokušavaju izjednačiti što im ne uspijeva, da bi svojim trećim golom pobjedu u 87.minuti potvrdio Ivanović za konačnih 3:1.

U slijedećem pretposljednjem kolu Koprivnica gostuje kod Mladosti u Ždralovima, Varaždin kod BSK-a u Bijelom Brdu, dok Međimurje odlazi u Vukovar istoimenom trećeligašu.