15 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Varaždin pred punim tribinama pregazio Istru, ali ostao bez Prve lige

Nogometaši Varaždina, u subotu, 2. lipnja, na travnjaku domaćeg Gradskog stadiona ugostili su NK Istru 1961 u uzvratnom susretu kvalifikacija za Hrvatski Telekom Prvu ligu.

Iako su u potpunosti nadigrali pretposljednji prvoligaški sastav i slavili s 1:0, igrači trenera Marija Kovačevića ostali su bez plasmana u najviši razred domaćeg nogometa. Podsjetimo, Istra je u prvome susretu odigranom na Aldo Drosini slavila s 3:1.

Varaždinci su nekoliko puta opasno zaprijetili tijekom prvoga dijela, a posebno valja istaknuti kako je mnogobrojna domaća publika u desetoj minuti tražila jedanaesterac nakon što vratar Puljana Ćorić srušio Sačera.

Pogodak za, pokazat će se, konačni rezultat postigao je nevjerojatni Domagoj Drožđek u 55. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora. O tome koliko je varaždinski sastav bio dominantan govori činjenica kako je Istra prvu pravu priliku imala u 63. minuti.

Nažalost, do kraja su nanizali još prilika, no lopta nije ponovno zatresla mrežu.

Izvor: klikaj.hr