16.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Tin Jedvaj junak utakmice: Vatreni u dramatičnom okršaju pobijedili Španjolsku

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je zacrtani cilj i svladala Španjolsku kako bi ostala u igri za osvajanje svoje skupine u Ligi nacija, a izrazito uzbudljiv dvoboj pred punim Maksimirom okrunio je Tin Jedvaj pobjedničkim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska je pobijedila Španjolsku rezultatom 3:2 (0:0).

U svom trećem nastupu u Ligi nacija Vatreni su upisali prve pogotke i prvu pobjedu te će u nedjelju na Wembleyju odlučivati o plasmanu na završni turnir prvog izdanja novoosnovanog Uefinog natjecanja.

Španjolska je u Zagreb doputovala sa sjećanjem na visokih 6:0 u Elcheu, no Hrvatska je dobro započela te u uvodnim minutama propustila realizirati dvije velike prigode (Perišić, Kramarić). Gosti su potom uspostavili ravnotežu, čak i preuzeli inicijativu, no osim udarca Isca u samoj završnici prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja.

Drugo je poluvrijeme sve to nadoknadilo. Već u 54. minuti pogriješila je španjolska obrana, Perišić je glavom proigrao Kramarića, a hrvatski napadač mirno svladao De Geu u bliži kut za 1:0.

Međutim, samo su dvije minute trebale Španjolskoj za izjednačenje. Isco je u srcu kaznenog prostora uposlio Ceballosa te je semafor pokazao 1:1, ali Hrvatska je od 69. minute opet vodila.

Tada je Modrić ubacio, a Jedvaj ostao nečuvan na drugoj vratnici i glavom zatresao mrežu za 2:1, no niti to hrvatsko vodstvo nije dugo trajalo. Igrala se 78. minuta kada je Vrsaljku suđeno igranje rukom u šesnaestercu, a Ramos je bez problema pogodio s bijele točke za 2:2.

Koliko je sadržajan bio nastavak dvoboja govori i podatak da je u međuvremenu Aspas pogodio prečku, Rebić propustio priliku jedan-na-jedan protiv španjolskog vratara, Vrsaljko “čistio” s gol-crte, a priliku su s klupe dobili i Vlašić i Brekalo. Ipak, za vrhunac morala se čekati treća minuta sudačke nadoknade.

U trenucima kada su obje momčadi razmišljale samo o pobjedi, Brekalo se izborio za prostor za udarac, De Gea je obranio, a odbijenu loptu Jedvaj pretvara u veliku hrvatsku pobjedu (3:2) te Dalićeva ekspedicija može krenuti u odlučujući okršaj u Londonu.