13.9 C

Švedska nadjačala Hrvatsku, repku sada čeka susret protiv Bjelorusije

Hrvatski rukometaši današnjim porazom su se oprostili od splitske publike na Europskom prvenstvu.

U posljednjem kolu skupine A su poraženi od Švedske s 35:31 (17:12)  te u Zagreb odlaze s drugog mjesta i prenose dva boda u novu skupinu gdje će igrati protiv Francuske, Norveške i Bjelorusije, piše hrs.hr.

Napadački je Hrvatska u utakmicu krenula sa svojim najjačim oružjem jer su zabijali Ivan Čupić te Luka Cindrić i Stepančić. U sedmoj minuti na semaforu je stajalo 4:3 za Hrvatsku, a onda se dogodila “crna rupa” iz koje se izabranici Line Červara nisu uspjevali izvući. Nezadrživ je bio Niclas Ekberg koji je zabijao u napadu i krao lopte u obrani. Švedska je tako u 14. minuti susreta vodila s 9:4.Červar je pokušao mijenjati pa je umjesto Stepančića ušao Denis Buntić, a umjesto Igora Vorija Željko Musa.

Ipak, tek nakon sedam minuta i pogotka Zlatka Horvata iz sedmerca hrvatski su rukometaši prekinuli dugi period bez zabijenog pogotka. Hrvatska je potom pojačala u obrani, Ivan Pešić skinuo je zicer pa su na oduševljene publike naši rukometaši smanjili zaostatak na dva pogotka. Međutim, više od toga nije išlo. Nedostajalo je rješenja u napadu, a u obrani nije bilo dovoljno gustoće da se zatvore raspoloženi Šveđani. Ponovo su otišli na +5 i s tom prednošću otišli na odmor.

Niti u nastavku nije dobro krenulo. Švedski rukometaši brzo su zabili dva nova gola i odvojili se na visokih sedam pogodaka prednosti. Hrvatskoj ništa nije išlo od ruke i prednost Švedske samo je rasla. Nakon deset minuta igre u nastavku hrvatski rukometaši bili su u deficitu od čak devet pogodaka.

Tračak poboljšanja u napadu došao je nakon što je ušao Stipe Mandalinić koji je u samo nekoliko minuta zabio četiri pogotka. No, u obrani ipak nismo imali potrebnu gustoću i pokretljivost da bi se rezultat dodatno smanjio.

Ipak, Hrvatska je već osigurala prolazak dalje u natjecanje, pa evo tko će biti protivnici.