U subotu 11. srpnja održano je 26. sportsko natjecanje dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Međimurske županije.
Natjecanje je održano pod visokim pokroviteljstvom Grada Mursko Središće, a u organizaciji UDVDR-a Podružnice Međimurske županije i ogranka Mursko Središće. Na natjecanju je nastupilo 21. ekipa ogranka UDVDR-a sa ukupno 400 natjecatelja.
Otvaranju natjecanja prisutstvovali su gosti koji su se redom i obratili prisutnima: predsjednik ogranka UDVDR Mursko Središće Mladen Kerovec, predsjednik podružnice UDVDR Međimurske županije Stjepan Horvat, voditeljica područne jedinice Ministarstva hrvatskih branitelja Varaždin Snježana Hunjet, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak, župan Međimurske županije Matija Posavec koji je ujedno otvorio natjecanje, te načelnik policijske postaje Mursko Središće Miljenko Vrbanec. Svečano otvaranje upotpunili su: Puhački orkestar Murskog Središća, mažoretkinje Murskog Središća i KUD-a Selnica.
Delegacija je nakon svečanog otvaranja natjecanja u ime svih sudionika položila vijenac i zapalila svijeće kod spomen obilježja “Piramida” poginulim hrvatskim braniteljima domovinskog rata s područja Grada Mursko Središće.
Natjecatelji su svoje snage i vještine odmjeravali u sljedećim disciplinama te postigli sljedeće rezultate te svojim rezultatima stekli pravo nastupa na 25. Državnom športskom natjecanju dragovoljaca i veterana domovinskog rata Republike Hrvatske koje će se ukoliko to epidemiološki uvjeti dozvole održati u Primorsko-goranskoj županiji.
DISCIPLINA: KUGLANJE
Pojedinačno
Os.mjesto |
Ime i prezime |
Ogranak UDVDR-a |
Rezultat |
1. |
DRAŽEN CENKO | Donja Dubrava |
145 |
2. |
BRANKO HORVAT | KOTORIBA |
135 |
3. |
ZLATKO TURK |
ČAKOVEC |
132 |
Ekipno
Os.mjesto |
Ogranak UDVDR-a |
Rezultat |
1. |
ČAKOVEC |
501 |
2. |
DONJA DUBRAVA |
462 |
3. |
KOTORIBA |
438 |
DISCIPLINA: BOĆANJE
Ekipno
Os.mjesto |
Ogranak UDVDR-a |
1. |
ŠTRIGOVA |
2. |
GORNJI MIHALJEVEC |
3. |
ČAKOVEC |
DISCIPLINA: ŠAH
Pojedinačno
Os.mjesto |
Ogranak UDVDR-a |
Ogranak |
Rezultat |
1. |
TIHOMIR ŽELJEŽNJAK | Strahoninec |
6 |
2. |
SREĆKO HERIC | Štrigova |
5,5 |
3. |
AUGUST ŠČAVNIČAR | Štrigova |
5.5 |
Ekipno
Os.mjesto |
Ogranak UDVDR-a |
Rezultat |
1. |
ŠTRIGOVA |
18,5 |
2. |
GORNJI MIHALJEVEC |
18 |
3. |
MIHOVLJAN |
14 |
DISCIPLINA: STRELJAŠTVO ZP
Pojedinačno
Os.mjesto |
Ime i prezime |
ogranak |
Rezultat |
1. |
ROBERT CAR | Mihovljan |
171 |
2. |
ZVONIMIR ŠPIRANEC | Strahoninec |
169 |
3. |
ŽELJKO BRATKOVIĆ | Mihovljan |
168 |
Ekipno
Os.mjesto |
Ogranak UDVDR-a |
Rezultat |
1. |
MIHOVLJAN |
640 |
2. |
ČAKOVEC |
587 |
3. |
SVETI JURAJ NA BREGU |
585 |
DISCIPLINA: MALI NOGOMET
Ekipno
Os.mjesto |
Ogranak |
1. |
MIHOVLJAN |
2. |
MURSKO SREDIŠĆE |
3. |
IVANOVEC |
DISCIPLINA: STOLNI TENIS
Pojedinačno
Os.mjesto |
Ime i prezime |
Ogranak |
1. |
ZVONIMIR TURK | Čakovec |
2. |
VINKO GRGIĆ | Čakovec |
3. |
DRAŽEN NOVAK | Mihovljan |
Ekipno
Os.mjesto |
Ogranak UDVDR-a |
1. |
ČAKOVEC |
2. |
KOTORIBA |
3. |
BELICA |
DISCIPLINA: POTEZANJE KONOPCA
Ekipno
Os.mjesto |
Ogranak UDVDR-a |
1. |
IVANOVEC |
2. |
MIHOVLJAN |
3. |
MURSKO SREDIŠĆE |
DISCIPLINA: BELA
PAROVI
Os.mjesto |
Ime i prezime |
Ogranak |
1. |
Čedomir Valjak-Peter Lončarić |
Nedelišće |
2. |
Željko Kodba- Siniša Antolašić |
Čakovec |
3. |
Josip Merlak- Damir Babić |
Sveti Juraj na Bregu |
DISCIPLINA: ELEKTRONSKI PIKADO
Pojedinačno
Os.mjesto |
Ime i prezime |
ogranak |
1. |
GROZDAN HUTINEC | Mihovljan |
2. |
DRAGAN PODVEZANEC | Mursko Središće |
3. |
STJEPAN BRATKOVIĆ | Mihovljan |