Sara Kolak osmim rezultatom kvalifikacija do finala Svjetskog prvenstva

Hrvatska atletika je dočekala i svoju prvu “mušku” medalju na svjetskim prvenstvima u nedjelju, 6. kolovoza, na Svjetskom prvenstvu u Londonu.

Osvojio ju je Stipe Žunić u finalu bacanja kugle s hicem od 21,46 m, a brončanog je sjaja.

U nedjeljnom programu kvalifikacije u bacanju koplja imala je i Sara Kolak.
Kvalifikacijska norma je bila 63,50 m no Sara ju nije uspjela prebacila, ali je sa svojim najboljim hicem 63,24 m iz treće serija osvojila ukupno 8. mjesto i plasirala se u finale koje je na programu u utorak. U prvoj seriji bacila je 63,03 m dok je u drugoj prestupila.

Kvalifikacijsku normu je prebacilo ukupno 7 bacačica, a najdalje je bacila Kineskinja Huihui Lyu 67,59 m.