ODBOJKAŠKA SUPERLIGA: Centrometal s novim pojačanjem zaustavio lidera Rijeku

Nakon ne baš uspješnog starta u novu sezonu, Međimurje Centrometal u subotu je ugodno iznenadio velikom pobjedom protiv lidera Rijeke 3:1.

Prošlog vikenda odbojkaši Centrometala poraženi su u Varaždinu uz očajnu igru. Jasno da je cijela momčad u proteklom tjednu tražila priliku da čim prije dokaže da to nije bila njihova prava slika. U tjednu pred utakmicu momčad je konačno i kompletirana. Ekipi se priključio Ante Mišura. Radi se o 205 centimetara visokom Šibenčaninu koji je prošlu sezonu bio prvak Hrvatske sa zagrebačkom Mladosti. On se nije mogao priključiti ekipi na početku priprema jer je bio na operaciji koljena. A bolje provjere nije moglo biti nego kad ti u goste stigne prvoplasirana i neporažena Rijeka. Ali i Rijeka koja po tradiciji baš i ne prolazi dobro u Nedelišću.

I krenuo je Centrometal odlučno u utakmicu da stigne do pobjede. Poveli su 7:3, pa 12:6. U tim trenucima bili su bolja momčad u svakom pogledu. Bez ikakvih problema zadržavali su tu prednost za konačnih 25:19.

Strašan je bio i ulazak u drugi set. Na servise Ivančića brzo je bilo 5:0, kasnije i 7:1. Strašan je bio blok domaćih. No Rijeka se nije predala i stigla je na poen zaostatka kod 14:13. Sve se ponovilo još jednom. Pobjegli su domaći na 18:13, pa gosti opet došli na 20:18. I opet su domaći bili u prednosti 24:22. Nakon promjene Vincek ne prolazi pa Rijeka prvi put stiže do poravnanja na 24:24. Tada Vincek u popravnom opet donosi prednost domaćima. Zadnji poen Juras jedan na jedan blokira Janjanina za 26:24 i 2:0 za Centrometal.

U trećem setu Rijeka je prvi puta vodila, imali su 6:2. Zadnje su imali 11:9, domaći serijom dolaze do prednosti 13:11. Od tog momenta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i niti jedna momčad do kraja nije imala veću prednost od jednog poena. Kod 23:22 Mišura promašuje servis, poen iza Vincek je blokiran i Rijeka ima set loptu. Dobro je Bogdanović odservirao, a Lozić realizirao kontru za 25:23 za Rječane.

Nije to obeshrabrilo domaće igrače. Sjajno su ušli u četvrti set. U tom period gosti jednostavno nisu imali rješanje u napadu, strašan je bio domaći blok i rezultat toga je bio 10:4. Domaći su imali sigurnu prednost do 20:14. No opet nije završilo lagano. Zakazao je prijem Međimuraca, Rijeka je poravnala kod 22:22. Nakon 23:22 za Centrometal gosti prvo izjednačuju pa preko Bogdanovića dolaze do set lopte. Upravo Bogdanović promašuje servis, a zatim opet Juras blokom jedan na jedan sa Janjaninom domaćima donosi prednost. Dva puta je Rijeka spasila meč loptu. Kod 26:26 Vincek prolazi u napadu. Nakon toga i odlično servira, gosti nemaju napad, a Orešković penalom završava utakmicu za 28:26 i značajnu pobjedu 3:1.

Sjajna odbojkaška predstava obiju momčadi. Valja i napomenuti da su domaći igrači opet imali glasnu podršku sa tribine, a tako je onda i mnogo lakše igrati.

U narednom kolu Centrometal gostuje u Sisku. Realno u prvih pet kola Centrometal je igrao sa svim jačim momčadima u ligi i imao tri gostovanja, sad slijede protivnici protiv koji bi Međimurci trebali dokazati svoju kvalitetu, objavljeno je na klupskoj FB stranici.