16.7 C

Novi podvig košarkaša Čakovec-Globetke, osvojili u kupu i pobjednički pehar regije Sjever

Haklerska družina koju sačinjavaju uglavnom poznati veterani čakovečkog basketa, uz nekoliko mlađih igračkih snaga – Čakovec-Globetka stigla je do novog velikog uspjeha u samo tjedan dana. Nakon što su postali pobjednici Kupa Krešimir Ćosić za Međimursku županiju sedam dana kasnije slavili su 70:64 i u finalu kup natjecanja Regije Sjever protiv Radnika iz Križevaca. Tako je kapetanu Davorinu Franjiću još jednom pripala čast da podigne pobjednički pehar za novo veliko slavlje čakovečkih košarkaških španera.

Davorin Franjić
Kapetan košarkaša Čakovec-Globetka s peharom za osvojeni Kup Krešimir Čosić regije Sjever

Sama utakmica bila je dosta tvrda, ali s obzirom na stanje stvari kada je u pitanju igračka kvaliteta našeg C-ligaša i križevačkog drugoligaša očekivano neizvjesna i zanimljiva do samog kraja, ali bez nekakve drame u zadnjim trenucima, jer su čakovečki košarkaši na vrijeme prelomili utakmicu u svoju korist – dvije i pol minute prije kraja kada su otišli na nedohvatljivu prednost od 6-7 razlike i rutinski priveli posao kraju.

U prvom dijelu uglavnom su vodili gosti, ali nisu uspjeli steći značajniju prednost. Igralo se poprilično loše u napadu, promašivali su se otvoreni šutevi, tako da ekipe nisu prešle u prvom dijelu niti 30 koševa. Na kraju su minimalnu prednost imali domaći od +1.

U treću četvrtinu bolje su ušli gosti, opet su preokrenuli rezultat u svoju korist, međutim, srećom po domaće opet nisu bili dovoljno koncetrirani u napadu kako bi prelomili susret u svoju korist, tako da se nijedna ekipa nije odvojila na neku prednost. Domaće je u igri zadržao Aleksandar Golubić koji je pogodio dvije trice.

Presudni trenutak utakmice dogodio se pred kraj treće četvrtine, kada je gostujući trener Ante Tomas propustio izvući Ivana Martinčića jedinog visokog centra sa četiri osobne greške iz igre, jer je ubrzo stigla i peta isključujuća.

Do tada se domaći centar Dejan Vugrinec nije previše naigrao, ali nakon što je Martinčić zbog pet penala morao izaći iz igre, gosti više nisu imali dovoljno visokog i kvalitetnog čuvara koji mu se može suprostaviti pod košem. Vugrinec je ušao u igru u posljednjoj četvrtini nakon minutu i pol igre i ubrzo se vidjelo da mu od preniskih Križevčana nitko ne može ništa pod košem. Suigrači su ga “hranili” s loptama, a on je marljivo zabijao ili zarađivao prekršaje za slobodna bacanja, a u dva-tri navrata uspio je zabiti faul-koš. Praktički je odigrao simultanku kada se lomio rezultat, postigao petnaestak koševa, dominirao pod košem i uz pomoć suigrača odveo utakmicu na stranu Čakovec-Globetke koja je definitivno prelomila susret u samoj završnici kada su poveli 69:62, da bi utakmica završila 70:64 za novo veliko slavlje igrača C-ligaša.

Slavlje Čakovec-Globetke
Novo slavlje u Kupu Krešimir Ćosić Čakovec-Globetke

Tako iskusni čakovečki španeri nastavljaju pohod u Kupu, a u nastavku opet u Čakovec stiže još jedan hrvatski drugoligaš, ali ovaj puta član II. hrvatske lige – istok. Riječ je o košarkašima Đakova koji su uvjerljivo stigli do pobjedničkog pehara u slavonskom derbiju protiv Vinkovaca. Mogu li naši košarkaški veterani do još jednog podviga ostaje za vidjeti, ali ako ništa drugo opet je lijepo gledati zanimljive košarkaške predstave s posebnim nabojem u čakovečkoj dvorani II. OŠ.