Derbi Varaždin-Čakovec

U sjajnoj atmosferi stadiona Slobode u Varaždinu pred oko 1.000 gledatelja odigran je susjedski i derbi prvenstva III. HNL-istok između lidera tablice Varaždina i našeg Međimurja.

Slavili su domaći minimalnu pobjedu 1:0 (0:0) golom Karla Šimeka u 59. minuti utakmice na taj način stekli prednost pred našim klubom od tri boda, budući da su prije utakmice ekipe dijelile prvo i drugo mjesto s istim brojem bodova – 37. Sada Varaždin ima 40 i odvojio se na vrhu.

Varaždinci su se zaželjeli dobrog nogometa, očito bi željeli ponovno prvoligašku atmosferu u svojem gradu, što baš i ne ponovno tako lako, ali već je ova utakmica pokazala da Varaždin diše nogometno, jer su tribine stadiona Slobode gdje je privremeno Varaždin domaćin tijekom obnove stadiona Varteksa bile pune gotovo do posljednjeg mjesta.

NK Varaždin - NK Međimurje

Iako se stvorila gužva na jedinom ulazu na stadion uoči utakmice, gledatelji nisu ništa previše propustili sve do pred kraja prvog poluvremena. Prije toga bila je to šahovska partija jedne i druge ekipe u kojoj je Međimurje čak bilo nešto opasnije pred domaćim golom, ali bez prave šanse.

A, onda kako se približio kraj prvih 45 minuta probudio se domaći napadač Drožđek koji je dva puta zaprijetio Šafariću. Posebno je efektan bio udarac pod prečku, ali vratar Međimurja bio je na mjestu.

I u nastavku se uglavnom igralo na sredini terena, iako su domaći imali inicijativu. Međutim, gol odluke pao je nakon dvojbene situacije pred domaćim golom. U čak dva navrata igrači Međimurja tražili su prekršaj dvadesetak metara od domaćeg gola, sudac Župan nije se složio s njima i onda iz protunapada faul pred golom Međimurja izborili su domaći.

Nakon ubačaja u šesnaesterac igrači Međimurja nisu očistili situaciju, lopta je došla do Karla Šimeka koji je s petnaestak metara odmjerenih udarcem ostavio Šafarića nemoćnim za 1:0.

Navijači Međimurja glasno su podržali svoj klub u Varaždinu

Uz pomoć naših glasnih navijača igrači Međimurja ipak se nisu predali i ubrzo su dočekali svoju najbolju priliku na utakmici. Nakon što se poskliznuo jedan domaći igrač, Oštrek je lijepo pronašao Erića na nekoliko metara od domaćeg vratara i kada se očekivala egzekucija i 1:1, napadač Međimurja loše je pucao pored gola i ostalo je vodstvo domaćina.

Naši su nakon toga u potpunosti otvorili karte, zaigrali još otvorenije, što ih je zamalo koštalo drugog primljenog gola, jer su domaći stvorili dvije-tri izgledne prilike.

Ipak, ostalo je 1:0 sve do sučeve nadoknade, tada se ukazala još jedna poluprilika Težaku za poravnanje, ali domaći blok otklonio je opasnost i domaći igrači zajedno s publikom koja je ispunila čak i krovove obližnjeg sportskog centra mogli su se veseliti.

Varaždin je kada se sve zbroji ovom prilikom bio bolji i zasluženo stigao do važne pobjede od 1:0, ali kao što je rekao trener Kovačević uoči ove utakmice, bez obzira kakav će biti rezultat, prvenstvo još nije gotovo, Međimurje će se kompletirati nakon što je iskartonirano u prošloj utakmici, tako da oba stopera: Kristić i Režić nisu mogla igrati, tako da do kraja ima još dovoljno bodova, da na kraju na tablici situacija bude obrnuta nego što je slučaj na kon ovog derbija.