18.9 C

Hrvatski odbojkaški kup: Mladost sigurna u prvoj utakmici protiv Centrometala

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Hrvatske zagrebačka Mladost očekivano je došla do maksimalne pobjede na gostovanju u Nedelišću protiv našeg Centrometala.

Domaći igrači iznimno loše su ušli u susret. Nikako nije funkcionirao prijem. Ili ga nije bilo ili je bio daleko od mreže. To je koristio blok Mladosti, često sa tri igrača u bloku. Prvi set završio je 25:7.

Poveli su Mladostaši i u drugom. No tad se Centrometal diže. Rezultat od 3:7 preokreću sa sedam uzastopnih poena u 10:7. Kapetan Posavec osvojio je četiri poena direktno iz servisa. Zaigrali su domaći tada mnogo hrabrije i dugo držali prednost, zadnju su imali kod 19:18. Nisu izdržali, gosti su bolje odigrali završnicu koju su dobili 25:21.

Centrometal je dobro igrao i u trećem setu, opet vodio. Zadnju prednost imali su kod 15:14, neizvjesno je bilo još kod 18:19. No tada su Zagrepčani sa šest uzastopnih poena završili susret.

Uzvrat se igra za tri tjedna u Zagrebu. Činjenica je da Mladost u prvenstvu i kupu u deset utakmica nije izgubila niti set govori o dominaciji koju ove sezone imaju nad ostalim momčadima.

Centrometal se sad okreće prvenstvu, u nedjelju ih čeka bitna utakmica u Splitu.