7.2 C
Utorak, 23 travnja, 2024

Hrvatska pobjedom nad Nigerijom otvorila Svjetsko prvenstvo

U svom prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, Hrvatska se u Kalinjingradu sastala s Nigerijom i osvojila vrijedna tri boda.

HRVATSKA – NIGERIJA 2:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 – Etebo (32′ – ag), 2:0 – Modrić (72′ – 11m)

Hrvatska nogometna reprezentacija po prvi je puta nakon 1998. godine pobijedila u svojoj prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu. U Kalinjingradu je nadjačala reprezentaciju Nigerije rezultatom 2:0.

Perišić i Kramarić otvorili su susret dobrim udarcima tik iznad i pored gola, a do vodstva su Vatreni stigli u 32. minuti. Modrić je izveo korner, Mandžukić pokušao glavom, a Etebo skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Prije odmora još je jednu priliku imao Kramarić, također glavom.

Početkom drugog poluvremena Nigerija je krenula po izjednačenje, no hrvatski je blok u nekoliko navrata dobro reagirao, a nigerijskim je napadačima nedostajalo preciznosti.

Igrala se 70. minuta kada je Mandžukić izborio kazneni udarac, a kapetan Modrić mirno matirao Uzoha za udvostručenje hrvatske prednosti.

Do kraja susreta Nigerija je zaprijetila preko Baloguna i Ighala, a u samoj završnici veliku je priliku za treći pogodak Hrvatske imao Kovačić, no Uzoho je obranio.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine D Argentina i Island odigrali su bez pobjednika (1:1), a u drugom se kolu sastaju Argentina – Hrvatska (21. lipnja, Nižnji Novgorod, 20:00) te Nigerija – Island (22. lipnja, Volgograd, 17:00).